Polska w żałobie. Nie żyje legendarny dziennikarz. Rodzina przekazała smutne wieści

Legenda Polskiego Radia, dziennikarz i sprawozdawca sportowy Lesław Skinder nie żyje, jego śmierć wstrząsnęła pracownikami i słuchaczami radia.

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas z Polskiego Radia. Nie żyje legendarny dziennikarz, a także sprawozdawca sportowy Lesław Skinder, zmarł w wieku 88 lat. Jego profesjonalizm i skrupulatność w relacjonowaniu różnego rodzaju imprez sportowych była inspiracją, a także wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń komentatorów. Sam dziennikarz zawsze podkreślał, że praca sprawiała mu wielką przyjemność.

Czytaj też: MEN podjęło decyzję! Wiemy czy dzieci wrócą do szkół od września. Wielu Polaków skrajnie wściekłych

„Najbardziej w pamięci utkwiły mi moje pierwsze igrzyska w 1968 roku za sprawą niezwykłej gościnności i serdeczności Meksykanów. Spory udział w wytworzeniu takiej atmosfery mieli polscy trenerzy z Tadeuszem Kępką na czele, którzy przygotowywali gospodarzy do imprezy” – mówił kilka lat temu w jednym z wywiadów.

Legenda Polskiego Radia Lesław Skinder nie żyje, jego śmierć wstrząsnęła słuchaczami

Karierę dziennikarską rozpoczął już w 1950 roku w Kurierze Szczecińskim, w którym pracował aż przez 18 lat. Następnie przeszedł do Rozgłośni Polskiego Radia w Szczecinie, a w latach 1973-76 pełnił funkcję redaktora naczelnego Redakcji Programów Sportowych Telewizji Polskiej. Był także prezesem zarządu Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna. Przez lata działał na rzecz mniejszości polskiej na Litwie i Białorusi.

 „W wieku 88 lat zmarł Lesław Skinder, legendarny sprawozdawca Polskiego Radia, który relacjonował między innymi olimpijskie sukcesy lekkoatletów” – napisano na stronie Polskiego Radia.

Zobacz również: Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Wspaniała wiadomość dla Polaków!

Dziennikarz Polskiego Radia Lesław Skinder nie żyje, wspomina go wielu

Teraz w momencie jego śmierci wielu kolegów po fachu wspomina jego profesjonalizm i zaangażowanie w relacjonowanie sportowych wydarzeń. Na Twitterze wypowiedział się między innymi Cezary Gujew.

„Żegnaj przyjacielu….W wieku 88 lat odszedł Lesław Skinder- legenda dziennikarstwa, a przede wszystkim Polskiego Radia. Leszku kochany nigdy o Tobie nie zapomnimy. Twoje urodziny to 18 kwietnia jak radiowej Jedynki. Zrobiłeś tyle dobrego.” – napisał na Twitterze Cezary Gurjew.

Lesław Skinder nie żyje, Twitter

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Przerażająca, nowa wizja Jackowskiego na czerwiec i lipiec. To okropne…

Załamana Chylińska apeluje do rządu o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna

To może Cię również zainteresować:

Na jaw wyszła prawda o małżeństwie Trzaskowskiego!

Szokujące wieści! Małysz potwierdził: „Mam koronawirusa”

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →