Gessler z biologiczną bzdurą roku. Radzi jak się chronić przed koronawirusem

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Magda Gessler i jej biologiczna bzdura roku obiegła internet. Dziś cała Polska zastanawia się, czy grozi nam epidemia koronawirusa, Magda Gessler postanowiła się wypowiedzieć pośrednio własnie na ten temat. Gwiazda TVN podjęła decyzję, aby dać radę swoim fanom, którzy przy jej pomocy mogą polepszyć swój stan zdrowia i przede wszystkim odporność. Prowadząca show Kuchenne Rewolucje nawołuje fanów do konsumpcji cebuli. Jej zdaniem amerykańscy naukowcy już w 1919 roku stwierdzili, że ma ona bardzo dobre zastosowanie dla zdrowia i nie tylko. Jednakże nie o cebulę tu chodzi, a o anegdotę, którą przy okazji przytoczyła.

Dziś cała Polska zastanawia się, a wręcz panikuje, czy grozi nam epidemia koronawirusa, Magda Gessler postanowiła się wypowiedzieć na ten temat zalecając swoim fanom konsumpcję cebuli. Restauratorka przytoczyła sytuację, która przydarzyła się jednemu z lekarzy na początku XX wieku w USA. Miał on dokonać zdumiewającego odkrycia w domu dotkniętych epidemią rolników. Żona jednego z farmerów miała użyć w bardzo specyficzny sposób cebulę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Magda Gessler i jej biologiczna bzdura roku

W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie. W USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę.

– pisze Magda Gessler.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Reakcje fanów

Historia gwiazdy TVN została bardzo sceptycznie przyjęta przez jej fanów. W komentarzach nie brakowało zdań, że opowieść jest wręcz nierealna.

Tak jak panią szanuję, pani Magdo, za wiedzę z zakresu kulinariów, tak moim skromnym zdaniem – wyrażanie swojej opinii na tematy medyczne w formie historyjek bez źródła, są poniżej poziomu znanej restauratorki.

Pani Magdo, w 1919 roku nie istniały mikroskopy, pod którymi dałoby się zobaczyć jakiekolwiek wirusy, które są nawet kilkaset razy mniejsze niż bakterie. To stało się możliwe dopiero, dzięki mikroskopom elektronowym, z których pierwszy powstał na początku lat trzydziestych, a udoskonalony nie został aż do lat pięćdziesiątych! Należy dbać o higienę i zdrowy rozsądek a nie szukać rozwiązania w cebuli

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– pisali fani w internecie.

Czytaj też: Gwiazda „Wiadomości” dołącza się do bojkotu TVP

A wy jak uważacie? Czy Magda Gessler przesadziła?

Magda Gessler i jej biologiczna bzdura roku. Cała Polska zastanawia się,  czy grozi nam epidemia koronawirusa, Magda Gessler postanowiła się wypowiedzieć.
Magda Gessler: biologiczna bzdura roku/ screen YouTube

Źródło: Instagram

Polecamy także:

Nie żyje prowadzący znanego talk-show. Fani pogrążeni w żałobie

Zdjęcia zwłok Bryanta wyciekły do sieci! Wdowa wstrząśnięta

Wstrząsający wywiad- Chylińska wyznała całą prawdę

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Pilne: Kwarantanna w Zachodniopomorskim. Ludzie przerażeni

Maja Kapłon z „The Voice” już po operacji. Znamy jej stan zdrowia

Papież chory na koronawirusa? Watykan zataił informacje

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →