Gwiazda „Wiadomości” dołącza się do bojkotu TVP

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Maciej Orłoś i Beata Tadla popierają bojkot TVP. Chodzi przede wszystkim o ostatnie wydarzenia skupione wokół publicznej telewizji. Przypomnijmy, że TVP w ostatnich tygodniach jest pod olbrzymią falą krytyki. Chodzi tu przede wszystkim o ostatni reportaż państwowej telewizji na temat Kingi Rusin i jej przygód mających miejsce podczas rozdania Oscarów oraz imprezy odbytej zaraz po jej zakończeniu.

Sytuacja doprowadziła do wylania olbrzymiej krytyki na dziennikarzy i władzę TVP. Niedawno bojkot w tej sprawie publicznej telewizji zorganizował Maciej Orłoś. Dziś do tej inicjatywy dołączyła była dziennikarka Wiadomości, Beata Tadla.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sytuacja jest bez wątpienia precedensowa.W jednym z ostatnich wywiadów Beata Tadla wypowiedziała się na temat TVP. Dziennikarka wyraziła, że potrzebny jest bojkot TVP. W ten sposób prezenterka dołączyła do grona największych krytyków TVP pod rządami Jacka Kurskiego. Są opinię, które mówią wprost, że stacja manipuluje faktami i przedstawia informacje w sposób dogodny dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Maciej Orłoś i Beata Tadla popierają bojkot TVP

– Nie jest mi łatwo pisać te słowa, gdyż w TVP pracuje wielu moich znajomych. Wiem, że wielu z nich zaciska zęby mając pełną świadomość niewyobrażalnej paranoi, która zawładnęła informacją i publicystyką w TVP. Wiem – to wszystko jest bardzo trudne. Ale w pewnym momencie dochodzi się do ściany i trzeba powiedzieć „dość” – napisał jakiś czas temu na Facebooku Maciej Orłoś.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Grabowski dostał prosto w twarz w programie na żywo. Wszystkich wryło

Dziś do tego apelu odniosła się Beata Tadla, która mimo wszystko podkreśliła, że jest to dla niej bardzo ciężka decyzja.

– Podpisuję się przede wszystkim pod apelem Maćka Orłosia. Uważam, że nie należy się wypowiadać dla telewizji publicznej. Jeśli już, to korzystać z programów na żywo, oczywiście licząc się z tym, że zakrzyczą nas pozostali goście, odpowiednio sformatowani, a także dziennikarz przychylny tym gościom. Ale przynajmniej jest szansa, że wypowiemy coś na żywo i nikt tego nie wytnie… Jeżeli zgadzamy się na wypowiedź, która będzie później wypuszczona w formie krótkiego fragmentu, to rzeczywiście lepiej tego unikać. Nigdy nie wiadomo, w jaki kontekst się trafi, w jak sugestywne ramy nas wpiszą. Tego bym radziła unikać – stwierdziła w rozmowie z “Plejadą”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Uważacie, że reakcja byłych pracowników TVP jest uzasadniona?

Maciej Orłoś i Beata Tadla popierają bojkot TVP. Chodzi przede wszystkim o ostatnie wydarzenia skupione wokół publicznej telewizji.
Orłoś i Tadla bojkot TVP / screen YouTube

Źródło: Plejada

Polecamy także:

Nie żyje prowadzący znanego talk-show. Fani pogrążeni w żałobie

Zdjęcia zwłok Bryanta wyciekły do sieci! Wdowa wstrząśnięta

Wstrząsający wywiad- Chylińska wyznała całą prawdę

Pilne: Kwarantanna w Zachodniopomorskim. Ludzie przerażeni

Maja Kapłon z „The Voice” już po operacji. Znamy jej stan zdrowia

Papież chory na koronawirusa? Watykan zataił informacje

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →