Wojewódzki bezczelnie o 500 plus! Obraził PiS i miliony Polaków

Kuba Wojewódzki – samozwańczy „król TVN” niedawno wypowiedział się na temat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz beneficjentów rządowego programu „rodzina 500 plus”. Kuba od dawna deklaruje, że do zwolenników aktualnego rządu po prostu nie należy.

Dziennikarz komercyjnej stacji na każdym kroku podkreśla swój negatywny stosunek do ugrupowania kierowanego przez Jarosława Kaczyńskiego. Wojewódzki nie kryje również, że raczej nie jest zwolennikiem programów socjalnych, które w życie w 2016 roku wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Co na temat pomocy państwa dla dzieci i reszty Polaków uważa popularny showman?

Czytaj też: Polacy załamani! Miało ruszyć 6 czerwca, ale zostało odwołane

Kuba Wojewódzki to dziennikarz muzyczny, który od lat jest związany z komercyjną stacją TVN. To tam prowadzi swój tytułowy program, który przez lata emisji zjednał mu zarówno tłumu fanów, jak i również przeciwników.

Kuba Wojewódzki i program „rodzina 500 plus”

Od czasu do czasu Wojewódzki lubi wypowiedzieć się na tematy polityczno-społeczne. Pewien czas temu udzielił wywiadu, w którym odniósł się do programu socjalnego „rodzina 500 plus”. Wyznał przy tym, że on sam taką kwotę przeznacza na paliwo do samochodu, lecz zdaję sobie sprawę, że dla pewnego grona osób może być to pomocna dłoń.

Zobacz również: Szokujące słowa Jackowskiego o koronawirusie! To nagranie robi furorę w sieci

Ja się nie wypowiadam na temat 500+, bo tyle przepuszczam przez rurę wydechową i mówię to bardzo świadomie. Mam jednak świadomość, że w wielu domach ta kwota to zmiana jakości życia. (…) Poduszkę materialną mam taką, że mógłbym nie pracować, nie będę więc wpieprzał się w dylematy socjalne tego kraju, bo one są mi obce. Dostrzegam je, ale żeby nie być hipokrytą, nie komentuję

– stwierdził.

Mimo wszystko Prawo i Sprawiedliwość określił mianem partii „antyspołecznej i antynarodowej”, która na dodatek „za społeczne pieniądze kupiła sobie społeczne poparcie”.

PiS odrobił lekcje, dotarł do społecznego DNA Polaków, do olbrzymich pokładów lęku i je po prostu zagospodarował. Tamte wybory wygrali dla nich uchodźcy, a te geje. To jest chore

-przekonuje Wojewódzki w wywiadzie.

Kuba Wojewódzki - samozwańczy "król TVN" niedawno wypowiedział się na temat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz beneficjentów programu "rodzina 500 plus"
Kuba Wojewódzki – samozwańczy „król TVN” niedawno wypowiedział się na temat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz beneficjentów programu „rodzina 500 plus”. Screen/ YouTube

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także:

Koniec kariery Margaret w TVP! Szokujące kulisy sprawy

Doda nie wytrzymała i powiedziała prawdę o Majdanie. Chodzi o film Latkowskiego

Ile zarabia Joanna Krupa? Wyciekły gigantyczne zarobki gwiazdy

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →