Przerażający komunikat WHO! To może być nasza ostatnia szansa

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus: WHO wydało komunikat w związku z tym, że epidemia koronawirusa pojawia się w kolejnych państwach na świecie. W komunikacie jaki wydała Światowa Organizacja zdrowia, możemy wyczytać, że WHO obawia się, że możemy nie zatrzymać już rozprzestrzeniania epidemii. Wzywają do pomocy wszystkie kraje świata.

Powoli kończy się okazja, żeby powstrzymać dalsze rozszerzanie epidemii koronawirusa, tak twierdzi dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał on następnie, że jeżeli chcemy powstrzymać wirusa władze wszystkich państw na świecie muszą się zjednoczyć i podjąć szybkie działania, aby mu przeciwdziałać.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Media podczas zwyczajowej codziennej konferencji prasowej, której udziela dyrektor generalny, zapytały, czy już dotarliśmy do tak zwanego „punktu krytycznego” jeżeli chodzi o koronawirus. Tedros odparł, że nadal wierzy w możliwość pokonania wirusa, ale czas, żeby tego dokonać powoli się kończy.

Koronawirus: Komunikat WHO nawołuje do podjęcia walki z wirusem

„Okno możliwości jest coraz węższe, więc musimy działać szybko, zanim całkowicie się zamknie”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– stwierdził dyrektor generalny WHO.

Dodał także, że trudno jest w tej chwili ocenić jak rozwinie się sytuacja w najbliższej przyszłości.

„Jeżeli dobrze zadziałamy, możemy zapobiec poważnemu kryzysowi, ale jeżeli zmarnujemy okazję, będziemy mieli poważny problem”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– dodał następnie.

WHO ostrzega, że jeżeli nie zaczniemy działać to możemy nie zatrzymać epidemii

Największym zmartwieniem w tym momencie są przypadki zarażeń u osób w nowych krajach, które nie miały styczności z nikim zarażony, nie były także na terytorium Chin.

„Te punkty są bardzo niepokojące – proszę je traktować jak punkty, a nie tendencje”

– stwierdził następnie Tedros.

Czytaj też: Gigantyczna porażka rządu PiS – kluczowy projekt upada

Głównie chodzi o Iran, gdzie w ostatnich dniach wykryto już 18 przypadków zarażenia wirusem. Wczoraj także Liban poinformował o pierwszej zakażonej osobie, także jedna osoba która przybyła do Kanady waśnie z Iranu, została poddana kwarantannie w związku z wykryciem u niej korona Wirusa.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia na całym świecie jest już ponad 76 tysięcy zarażonych. W samych Chinach epidemia koronawirusa zabiła już 2236 osób. Ofiary śmiertelne zanotowano również w: Iranie, Japonii, Tajwanie, Japonii, Francji, czy Korei Południowej.

Epidemia Koronawirusa: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała komunikat, w którym mówi że mogą nie zatrzymać epidemii, koronawirus się rozprzestrzenia.
Epidemia Koronawirusa: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała komunikat, w którym mówi że mogą nie zatrzymać epidemii, koronawirus się rozprzestrzenia.

źródło: Interia

Tagi: Komunikat WHO, koronawirus

Polecamy:

Gigantyczna porażka rządu PiS – kluczowy projekt upada

Morawieckiemu puściły nerwy! Zwyzywał rozmówców po szczycie w Brukseli. Jest źle

Ostrzeżenie IMGW dla tej części Polski. Trzeba się przygotować

Koszmar! Małgorzata Rozenek poroniła. Opowiedziała o wszystkim

Żona Martyniuka chwali się zakupami. Lepiej usiądźcie

Zdrójkowski we łzach. Powód jest szczególny

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →