Przerażające fakty! Amerykańskie wojsko testowało broń biologiczną na 200 tys. swoich obywateli. Ludzie poumierali

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Amerykanie testowali broń biologiczną? Świat od zawsze przepełniony był teoriami spiskowymi, jednak to wydarzenie miało miejsce na prawdę. Ukazuje USA w zupełnie innym świetle. Czy tak wygląda prawdziwa twarz wielkiego mocarstwa, które szczyci się “najbardziej sprawiedliwym i demokratycznym” krajem na świecie?

Czytaj też: Woźniak-Starak przechodzi przez koszmar! Najpierw śmierć męża, a teraz to

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Chodzi tu o testowanie broni biologicznej przez amerykańskie wojsko na własnych obywatelach. Tym razem to nie teoria spiskowa, a brutalny fakt. Było to w roku 1950. Edward J. Nevin, emerytowany hydraulik zgłosił się z wysoką gorączką i dreszczami do placówki szpitalnej w San Francisco.

Zobacz również: Dziennikarka Polsatu ostro do aktywisty LGBT. Puściły jej nerwy

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zaledwie po 3 tygodniach zmarł z powodu infekcji. Jego serce zaatakowały bakterie serratia marcescens.Emerytowany hydraulik nie był odosobnionym przypadkiem. W tym samym okresie, dokładnie w tym samym szpitalu jeszcze 10 innych pacjentów zostało zarażonych ta bakterią. O co właściwie chodzi? Przypadek?

Amerykanie testowali broń biologiczną?

Tego samego roku pod koniec września, a dokładniej w dniach 20-27, niewielki okręt marynarki wojennej rozpylił patogeny bakterii w Zatoce San Francisco. Wszystko w ramach ściśle tajnej operacji Sea-Spray. W ten sposób chciano zasymulować teoretyczny atak biologiczny na Stany Zjednoczone. Planowano test wykonać na około 200 tys. obywateli, w efekcie około 800 tys. mieszkańców miasta wdychało śmiercionośną bakterię.

W ten sposób rozpylona bakteria zwana “pałeczka krwawą” powoduje przewlekłe zakażenie ran i dróg moczowych. Przez blisko 25 lat lekarze ze szpitala Stanford University nie wiedzieli co jest powodem nagłej fali tak silnych infekcji o identycznym podłożu. W roku 1950 powstała nawet publikacja medyczna w tej sprawie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

O testach napisano dopiero w 1976 roku. Sprawę rozdmuchały media. Pociągnęło to za sobą falę procesów. W 1981 roku syn zmarłego hydraulika wytoczył sprawę rządowi amerykańskiemu, jednak sąd wskazał, że nie ma pewności czy owe bakterie, które w 1950 roku zabiły Nevina, były tymi, które również w tym samym roku rozpylał u wybrzeży San Francisco jeden z wojskowych okrętów.

Warto wspomnieć, że operacja Sea-Spray to zaledwie jedna z około 200 testów z bronią biologiczna, jakie amerykanie przeprowadzali używając jako króliki doświadczalne swoich własnych obywateli.

Źródło: wLocie

Polecamy również:

Ich małżeństwo nie było jak z bajki. Wyciekła cała prawda

Przerażająca wizja Jackowskiego. Ujawnił co czeka Polaków po pandemii

Zdjęcia z Gdańska obiegają sieć! To niesamowite: „Nigdy czegoś takiego nie widziałam”

To miało nigdy nie wyjść na jaw: Jachira w rozbieranej scenie (wideo)

Mariusz Adam Ryjek, znany z „Hell’s Kitchen” i „Warsaw Shore” nie żyje

„Fanka Popka” traci wzrok, ale to nie wszystko. Prawdziwy koszmar…

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →