Biedronka masowo wycofuje produkty. Sąd nakazał je zniszczyć

Udostępnij:

W „Biedronce” klienci zawsze mogą natrafić na atrakcyjne promocje, dlatego pewnie stała się najpopularniejszym i najczęściej wybieranym przez Polaków sklepem. Teraz dyskont „Biedronka” wycofuje ze sprzedaży produkty marki Top Food, wszystko przez wyrok sądu

TO WAS DZIŚ INTERESUJE: Euforia wśród fanów „Ranczo”! Potwierdzono cudowną nowinę

Sąd Apelacyjny w Warszawie na początku stycznia 2020 roku wydał wyrok w sprawie stosowania nieuczciwej konkurencji przez firmę Kooperol Sp. z o.o. ze Swarożyna, której wyroby oferuje między innymi wcześniej wspomniana sieć sklepów. Dyskont Biedronka decyzją sądu wycofuje z oferty sprzedażowej produkty Top Food Fasolka po bretońsku oraz Top Food grochówka wojskowa.

CZYTAJ TAKŻE: Bolesne wyznanie Kurdej Szatan. To potworny cios

W batalii sądowej chodziło o łudzące podobieństwo etykiet stosowanych przez producenta produktów. Sprawę o stosowanie nieuczciwej konkurencji wytoczyła firma Arteta Sp. z o.o będąca producentem dan wojskowych marki M.E.A.L.

Biedronka wycofuje produkty

Arteta po tym jak zauważono łudzące podobieństwo etykiet postanowiła walczyć o swoje prawa w sądzie, jak widać z pozytywnym skutkiem. Faktem jest, że niebywałe podobieństwo opakowań mogło klientów wprowadzić w błąd, dlatego wyrok sądu nie mógł być w tej sprawie inny – teraz Biedronka wycofuje przedmiot sporu z oferty sprzedażowej.

Co mówi wyrok sądu?

Jak czytamy na stronie otopress.pl, decyzją sądu firma Kooperol ma zakaz „oferowania, reklamowania, wprowadzania do obrotu, eksportu, importu i składowania dań gotowych pod nazwą Top Food Fasolka po bretońsku i Top Food Grochówka wojskowa.”

Dodatkowo zasądzono utylizację etykiet oraz opakowań tudzież wszelkich materiałów reklamujących wycofane ze sprzedaży produkty.

W Biedronce można liczyć na atrakcyjne promocje. Teraz Dyskont "Biedronka" wycofuje produkty marki Top Food ze sprzedaży, mówi o tym wyrok sądu
W Biedronce można liczyć na atrakcyjne promocje. Teraz Dyskont „Biedronka” wycofuje produkty marki Top Food ze sprzedaży, mówi o tym wyrok sądu

Źródło: Interia, OtoPress

ZOBACZ TAKŻE NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE:

Donald Tusk zdradził na kogo głosował w wyborach PO

„Agent Tomek” pogrąża ważnych polityków PiS. Jest jednak pewien problem z jego zeznaniem

Ważą się losy Polski. Szef Rady Europejskiej zwołał nadzwyczajny szczyt UE

Polskie MSZ wydało specjalne oświadczenie ws. koronawirusa

,