Donald Trump podjął decyzję. Będzie kara dla Iranu

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

III Wojna Światowa: Aktualne stosunki na linii USA – Iran są bardzo napięte. Nie ulega wątpliwości, że Donald Trump mocno zdenerwował Teheran swoją decyzją o zamordowaniu irańskiego generała – Ghasema Sulejmaniego. W takiej sytuacji Iran zapowiedział zemstę skierowaną wobec Stanów Zjednoczonych oraz samego Donalda Trumpa. Do wczorajszej nocy mogliśmy być świadkami jedynie licznych gróźb, lecz ta tendencja uległa zmianie wraz z atakiem wojsk Iranu na bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych położone w Iraku. W takiej sytuacji orędzie do narodu postanowił wygłosić Donald Trump, który zagroził Teheranowi konsekwencjami.

III Wojna Światowa: Donald Trump komentuję atak Iranu

III Wojna Światowa: Aktualne stosunki na linii USA - Iran są bardzo napięte. Nie ulega wątpliwości, że Donald Trump w ostatnim...
Donald Trump/ screen YouTube

Przede wszystkim nie ulega wątpliwości, że aktualne stosunki na linii USA – Iran są bardzo napięte. Nie ulega wątpliwości, że Donald Trump swoją decyzją odmienił radykalnie sytuację na bliskim wschodzie. Dziś wystarczy jedynie impuls, aby mogło dojść do eskalacji zbrojnej całego konfliktu. Dla wielu czynnikiem mającym na to wpływ mógł być atak Iranu z ubiegłej nocy na bazy Stanów Zjednoczonych położone w Iraku. W tej sprawie Donald Trump postanowił wygłosić orędzie do narodu Stanów Zjednoczonych. Zagroził w nim Teheranowi narzuceniem jeszcze bardziej drastycznych sankcji gospodarczych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Andrzej Duda już podjął decyzję. Co na to Izrael?

Długo tolerowaliśmy działania Iranu. To się skończyło. W ubiegłym tygodniu podjęliśmy działania, by zatrzymać działania Iranu. Wojsko amerykańskie wyeliminowało gen. Sulejmaniego – mówił prezydent USA. – To on napędzał krwawe wojny w całym regionie. To on zarządzał atakiem na amerykańskie bazy i ambasadę USA w Bagdadzie. Dodał również, że USA natychmiast „dorzucą dodatkowe sankcje” na irańską gospodarkę. – One pozostaną w mocy, dopóki Iran nie zmieni swojego zachowania – stwierdził.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Benedykt XVI przerwał milczenie! Jego słowa poruszyły cały świat

Donald Trump podkreślił także, że armia Stanów Zjednoczonych znajduje się w doskonałej formie.

Nasza siła ekonomiczna, gospodarcza jest najlepszym środkiem odstraszającym – podkreślił. ISIS jest naturalnym wrogiem Iranu, zniszczenie ISIS jest dobre dla Iranu i tutaj powinniśmy pracować razem. Zwracam się do rządzących Iranem: chcemy, byście mieli dobrą przyszłość. USA są gotowe przyjąć opcję pokojową – dodał prezydent Stanów Zjednoczonych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Rosati zmieszana z błotem! Fani jej tego nie darują

POLECAMY:

Owsiak atakuje PiS i TVP. Padły poważne oskarżenia!
Pilne: Samolot pasażerski rozbił się w Iranie! Jest wstrząsające nagranie
Wstrząsająca przepowiednia s. Łucji! Mówiła i Iranie i Iraku. To nas czeka
Horror dzieci z Płońska. To co wyznały mrozi krew w żyłach
Dominika Tajner znowu zakochana! Kim jest jest wybranek?!
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →