Zażywasz te leki? Jesteś szczególnie zagrożony przez COVID-19

Koronawirus w Polsce: Osoby przewlekle chorujące i przyjmujące określone leki są bardziej narażone na COVID-19, które leki szkodzą, jakich leków unikać? Według badań przeprowadzonych na pacjentach, o których potwierdzono obecność wirusa wyszczególniono zbiór leków oraz chorób które stwarzają szczególne zagrożenie dla ludzi.

Czytaj też: Nie żyje ksiądz który oddał innemu choremu swój respirator

W aktualnej sytuacji należy również zwracać uwagę na to, co na co dzień zażywamy. Naukowcy i badacze cały czas starają się rozpracować koronawirusa,  aby wynaleźć na niego jak najlepsze rozwiązanie.

Koronawirus: Jakich leków unikać

Z najnowszych badań naukowych wynika, że wirus SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, wiąże się z receptorami konwertazy angiotensyny 2 (ACE2) w dolnych drogach oddechowych zakażonych pacjentów. Z tych informacji można wywnioskować między innymi, że wirusowe zapalenie płuc i potencjalnie śmiertelna niewydolność oddechowa mogą wystąpić u osób zarażonych po około 10-14 dniach.

Zobacz również: Wielka Brytania użyła drastycznych środków koronawirusem

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACEI) i blokery receptorów angiotensyny (ARB) są zalecanymi lekami dla pacjentów z chorobami układu krążenia, po zawale serca, cierpiącymi na nadciśnienie, cukrzycę i przewlekłą chorobę nerek. Wiele z tych schorzeń rozwija się u osób starszych. Dostają one odpowiednie leki i zażywają je codziennie

powiedział prof. James Diaz ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu w Nowym Orleanie.

Badania zostały przeprowadzone na modelach zwierzęcych. Wynika z nich przede wszystkim,  że zażywanie leków ACEI i ARB wiąże się z powstawaniem dodatkowych receptorów ACE2, które mogą stanowić zagrożenie dla pacjenta.

Czytaj także: Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

– Ponieważ pacjenci leczeni inhibitorami ACEI i ARB będą mieli zwiększoną liczbę receptorów ACE2 w płucach. To z którymi mogą wiązać się białka SARS-CoV-2, mogą być w grupie osób zagrożonych COVID-19

powiedział prof. Diaz.

Przedstawione wyniki zostały potwierdzone na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 1099 pacjentów z SARS-CoV-2. Są to osoby które leczono w Chinach między 11 grudniem 2019 r. a 29 styczniem 2020 r. Dzięki temu wiadomo jakich leków unikać gdy wkoło szaleje koronawirus.

Zobacz również: Wielka Brytania użyła drastycznych środków koronawirusem

Na tej podstawie stwierdzono również,  że u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, cukrzycą i przewlekłą chorobą nerek występują gorsze wyniki badań. Warto dodać, że zażywali oni leki z grupy ACEI lub ARB.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Aktualnie najgorsza sytuacja pod kątem rozwoju pandemii koronawirusa jest we Włoszech. Mimo wszystko na czele pod względem zarażeń wciąż są Chiny. Należy mimo wszystko zwrócić uwagę,  że w ostatnich kilku dobach w Kraju Środka liczba nowych chorych i zmarłych spadła.

Z kolei we Włoszech na ten moment stwierdzono ponad 65 tysięcy zarażonych oraz ponad 6 tysięcy zgonów. W Polsce jak narazie potwierdzono 901 przypadków zarażeń na koronawirusa z czego śmierć poniosło 10 pacjentów.

Poprzednia doba była w Polsce najgorsza od samego początku wybuchu epidemii.

Koronawirus w Polsce: Osoby przewlekle chorujące i przyjmujące określone leki są bardziej narażone na COVID-19, które leki szkodzą, jakich leków unikać?
Koronawirus w Polsce: Osoby przewlekle chorujące i przyjmujące określone leki są bardziej narażone na COVID-19, które leki szkodzą, jakich leków unikać?

Źródło: Interia

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →