Koronawirus w Polsce: Kolejna ofiara śmiertelna, liczba zakażonych rośnie

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce: Kolejna już trzecia ofiara śmiertelna, to 66-letni mężczyzna z Lubelskiego, liczba zakażonych również rośnie- najnowsze informacje

Kolejna ofiara śmiertelna, liczba zakażonych rośnie

„Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie). Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd w Polsce u 103 osób”

– przekazano przez Ministerstwo Zdrowia, obecnie ta liczba zwiększyła się o jedna osobę.

„Pragnąłbym w imieniu mieszkańców woj. lubelskiego złożyć wyrazy serdecznego współczucia najbliższym zmarłego i przyjaciołom”

– powiedział wojewoda lubelski, Lech Sprawka podczas sobotniej konferencji prasowej.

Czytaj też: Dramatyczny apel Polki mieszkającej we Włoszech

„Jest to dla nas trudna chwila w tym czasie kryzysu”

– dodał.

Koronawirus w Polsce: najnowsze informacje

Zmarły w sobotę mężczyzna miał 66 lat. Przebywał w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Poinformowano, że pacjent został przyjęty na oddział w nocy z 11 na 12 marca. Stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Ponadto mężczyzna miał inne choroby przewlekłe, współistniejące. Profesor Kliniki Chorób Zakaźnych, Krzysztof Tomasiewicz stwierdził, że zgon pacjenta mógł być spowodowany z innego powodu niż ostra niewydolność oddechowa.

Zobacz również: Przewidział pandemię już w 2011. Teraz wszyscy chcą zobaczyć ten film

„Chciałbym to podkreślić, dlatego że jest to trochę inny mechanizm zgonu niż te dwa dotychczasowe u dwóch pacjentów wcześniej hospitalizowanych w innych miastach w Polsce”

– wyjaśnił lekarz.

Dopytywano profesora oto, czy zatem można stwierdzić że śmierć mężczyzny była spowodowana bardziej przez pozostałe choroby współistniejące, a nie bezpośrednio przez koronawirus. Odpowiedział, że na ten moment można tak sądzić.

„Ten wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób z chorobami współistniejącymi. Nie wchodząc w szczegóły kliniczne mogę powiedzieć, że te, jak gdyby dodatkowe przyczyny, spowodowały zgon”

– dodał.

Czytaj także: Wideo z Mediolanu ukazuje ponurą prawdę. Tak Włochy walczą z pandemią

Prof. Tomasiewicz powiedział, że pacjent był przyjęty w stanie określanym jako średniociężki. Jego stan nie wymagał wspomagania oddechowego.

Koronawirus w Polsce, najnowsze informacje: 66-latek to trzecia osoba śmiertelna w Polsce. Obecnie potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano 104. W związku z zagrożeniem rząd wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego.

Źródło: PAP, Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce: Kolejna już trzecia ofiara śmiertelna, to 66-letni mężczyzna z Lubelskiego, liczba zakażonych również rośnie- najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce: Kolejna już trzecia ofiara śmiertelna, to 66-letni mężczyzna z Lubelskiego, liczba zakażonych również rośnie- najnowsze informacje

Polecamy także:

Stan Zagrożenia Epidemiologicznego w Polsce: Co to oznacza?

Tak wygląda kwarantanna we Włoszech. Nagranie podbija sieć

To może Cię również zainteresować:

Jak dziś wygląda grób Kory? Ciężko w to uwierzyć

Hit w sieci! Zenek Martyniuk pokazuje jak się chronić przed koronawirusem

loading...
, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →