Wielka Brytania na krawędzi? Wstrząsające wieści

Koronawirus w Wielkiej Brytanii zbiera krwawe żniwo, służba zdrowia staje się niewydolna, ogromny wzrost liczby zakażonych i duża ilość zgonów na COVID-19.

Czytaj też: Szok! Tak wyglądała „Lexi” z Hotel Paradise przed operacjami

Wielka Brytania jest aktualnie w pierwszej dziesiątce państw najbardziej dotkniętych przez działanie COVID-19. Na ten moment na wyspach stwierdzono ponad 9500 zachorowań na koronawirusa z czego zmarło blisko 500. Władze wprowadziły radykalne obostrzenia,  lecz jak na razie nie przynoszą one zamierzonych efektów.

Od początku bieżącego miesiąca cała Europa walczy z COVID-19. Jego występowanie potwierdzono we wszystkich europejskich państwach. Najbardziej zła sytuacja jest we Włoszech,  gdzie stwierdzono już ponad 75 tysięcy zakażeń oraz ponad 7500 tysiąca zgonów.

Sytuacja jest nieco lepsza w Wielkiej Brytanii. Na tę chwilę stwierdzono tam oficjalnie 9529 przypadków zachorowań na koronawirusa oraz 465 zgonów.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Niestety ostatnia doba przyniosła największy przyrost zakażonych oraz zmarłych w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły łącznie 43 osoby. Jest to największy wzrost liczby zgonów od 17 marca. Z kolei według najnowszych statystyk liczba posiadających koronawirusa wzrosła o 1542 w ciągu doby.

Na wyspach większość przypadków odnotowano przede wszystkim w Anglii, gdzie liczba zgonów wyniosła 414, a potwierdzonych przypadków 7973. Według danych w samej Szkocji zdiagnozowano 22 zgony oraz 719 potwierdzonych przypadków. 

Zobacz również: Zapadła decyzja w sprawie delegacji do Smoleńska! To się nie spodoba

Z kolei w Walii obecny stan to 22 zgony i 628 potwierdzonych przypadków. Irlandii Północna wypada w tej tabeli najkorzystniej –  7 zgonów i 209 potwierdzonych przypadków.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii zbiera krwawe żniwo, służba zdrowia staje się niewydolna, ogromny wzrost liczby zakażonych i duża ilość zgonów na COVID-19
Koronawirus w Wielkiej Brytanii zbiera krwawe żniwo, służba zdrowia staje się niewydolna, ogromny wzrost liczby zakażonych i duża ilość zgonów na COVID-19

Źródło: O2

Zobacz też:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Pracownica Biedronki nie wytrzymała. Wyznała gorzka prawdę

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

, , ,
Bartosz Palędzki

Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>