Zapadła decyzja w sprawie delegacji do Smoleńska! To się nie spodoba

Rocznica Smoleńska: Delegacja do Smoleńska , gdzie miała miejsce katastrofa jednak się odbędzie, poinformował o tym Jacek Sasin

ZOBACZ TEZ: Ujawnił jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Przerażające

Wielkimi krokami zbliża się rocznica katastrofy Smoleńskiej. Prawie 10 lat temu, dokładnie 10 kwietnia, rozbił się rządowy Tu-154. Śmierć na miejscu ponieśli wszyscy pasażerowie oraz członkowie załogi, łącznie 96 osób.

Katastrofy nie zapowiadało nic, była ona zupełnym szokiem dla naszego kraju, a także całego świata. Kondolencje płynęły ze wszystkich stron, ten dzień przeszedł do historii jako największa tragedia samolotu rządowego w dziejach.

Czytaj także: Jakubiak zaapelował do PiS. Wielu Polaków go poprze

Pomimo upływu wielu lat, Polska delegacja i w tym roku zawita w Smoleńsku.

Wszelkie uroczystości stały pod ogromnym znakiem zapytania, z powodu rozrastającej się Pandemii SARS-CoV-2. Choroba COVID-19, pochłonęła na te chwile ponad 19 tys. istnień ludzkich, na całym globie.

Nikt nie umie odpowiedzieć na najważniejsze pytania, pozostają tylko domysły oraz rozpatrywanie wszelkich możliwych scenariuszy rozwoju Pandemii.

Stosowane są różnorakie środki zapobiegawcze, konieczne na daną chwilę. Tylko wspólne działania dadzą zamierzone efekty, jeden błąd może nas bardzo dużo kosztować.

Czytaj również: Lekarze przerażeni. Brakuje sprzętu, nie jesteśmy gotowi?

Przykładów takich sytuacji mamy całe mnóstwo, m.in. we Włoszech, które są obecnie epicentrum Pandemii. Potwierdzonych przypadków zakażeń jest tam jak na te chwile, ponad 69 tys.

Koronawirus sieje spustoszenie także za oceanem, konkretnie w USA, gdzie liczba potwierdzonych przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) przypadków zakażeń, przekroczyła 50 tys.

Delegacja do Smoleńska jednak się odbędzie

Czy w tym wypadku podróż polskiej delegacji do Rosji nie jest zbyt ryzykowna? Tak sprawę komentuje Jacek Sasin:

– Podjęliśmy decyzję, że również ta 10. rocznica katastrofy smoleńskiej i również 80. rocznic zbrodni katyńskiej, to jest takie wydarzenie w dziejach naszego narodu, że ono nie może przejść zupełnie niezauważone — powiedział w Radiu Zet wicepremier.

Czytaj także: Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

W skład delegacji wejdą: premier, jego współpracownicy i przedstawiciele klubów parlamentarnych.

– W obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni ograniczyć delegację. Będzie czysto państwowa, ok. 50-osobowa. W ograniczonej formie, bez wielkich zgromadzeń, również na miejscu bez szczególnych uroczystości, ale w tym wymiarze musi nastąpić uczczenie — podkreślił.

Zapytany o udział rodzin ofiar tragedii w uroczystościach oznajmił:

– W dzisiejszej sytuacji, kiedy często są to osoby starsze, nie możemy podejmować takiego ryzyka i odpowiedzialności, żeby te osoby mogły uczestniczyć w uroczystościach. Nie możemy ich narażać – powiedział Jacek Sasin.

Czy ustalony przez PiS plan akceptuje strona Federacji Rosyjskiej?

– Nic nie wskazuje na to, by strona rosyjska się nie zgodziła — podkreślił.

Jak przebiegną planowane uroczystości oraz czy odbędą się tak jak zakłada samorząd PiS. Przekonamy się 10 kwietnia w rocznicę katastrofy.

źródło: WP

Rocznica Smoleńska: Delegacja do Smoleńska , gdzie miała miejsce katastrofa jednak sie odbędzie, poinformował o tym Jacek Sasin
Rocznica Smoleńska: Delegacja do Smoleńska , gdzie miała miejsce katastrofa jednak sie odbędzie, poinformował o tym Jacek Sasin

Zobacz też:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Pracownica Biedronki nie wytrzymała. Wyznała gorzka prawdę

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...