Wałęsa postradał rozum? Oto co według niego powinni zrobić Niemcy. Polacy w szoku

Lech Wałęsa, były prezydent i ikona części opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna) niedawno udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu w mediach. Były lider Solidarności wypowiedział się między innymi na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej wokół Polski oraz na świecie.

Czytaj również: Andrzej Piaseczny powiedział co myśli o LGBT. Lewica w szoku

Były lider Solidarności skomentował również aktualne funkcjonowanie najważniejszych organizacji międzynarodowych łącznie z ONZ oraz NATO. Była głowa państwa wypowiedział się także na temat relacji między Polską a Niemcami. Jego słowa wywołały burzę.

Lech Wałęsa ponownie zaskoczył

Lech Wałęsa od lat nie przestaje zaskakiwać opinię publiczną swoimi wypowiedziami. W jednym z wywiadów były lider Solidarności wypowiedział się na tematy związane z obecną sytuacją na świecie i wokół Polski. Były prezydent w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS powiedział między innymi, że:

„Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa”.

Słowa polityka wywołały falę licznych kontrowersji.

Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur. Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach”stwierdził Wałęsa.

Były prezydent odniósł się także do relacji z Rosją.

Niestety nie można ich nazwać dobrymi – ocenił. Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi – tłumaczył.

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Ostry atak ojca Kuby Wojewódzkiego na Andrzeja Dudę! Skandaliczne słowa

Biedroń rzucił się na Czarnka! Skandaliczne zachowanie lidera Lewicy

Adam Ferency pogrąża Polskę i Polaków. Nie do wiary czego zażądał

To Trzaskowski myśli o byciu prezydentem Warszawy! Jego znajomy ujawnił szokujące słowa

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →