Szef WHO nie ma wątpliwości: „Najgorsze dopiero przed nami”

Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO nie ma żadnych wątpliwości, że koronawirus szybko nie ustąpi: „Najgorsze jeszcze przed nami”.

Zobacz również: Rośnie liczba zgonów i zachorowań w Polsce: nowe dane

Na ten moment najgorsza sytuacja pandemii koronawirusa jest odnotowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba chorych przekroczyła ponad 700 000 z czego śmierć stwierdzono u ponad 40 000 osób. W Europie sytuacja małymi krokami zaczyna się stabilizować.

W Polsce do tej pory stwierdzono już prawie 10 000 przypadków zakażeń na COVID-19. Z tej puli śmierć poniosło ponad 350 osób. Czy spadające statystyki zachorowań oraz ich wypłaszczenia to tylko cisza przed burzą?

Szef WHO: Najgorsze przed nami

Aktualna sytuacja koronawirusa na świecie po mału wydaje się stabilzować. Niestety odmiennego zdania na ten temat jest szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus, który porównuje COVID-19 do pandemii hiszpanki, która nawiedziła Europę na początku XX wieku i zebrała gigantyczne śmiertelne żniwo.

Ze słów Ghebreyesusa można wywnioskować, że najgorsze jest dopero przed nami. Konsekwencje mogą nie być tak duże jak w przypadku hiszpanki, lecz nie można wciąż bagatelizować ryzyka kolejnej fali pandemii.

Tedros Adhanom Ghebreyesus skomentował w ten sposób postawę wielu władz państw dotkniętych epidemią, które chcą po mału przywracać w swoich krajach normalny porządek życia. Mimo wszystko szef WHO ostrzega i apeluje o zaufanie.

„Teraz mamy jednak technologię, możemy zapobiec katastrofie, możemy zapobiec tego rodzaju kryzysowi. Zaufajcie nam. Najgorsze jeszcze przed nami. Uniknijmy tragedii. Jest to wirus, którego wielu ludzi wciąż nie rozumie”

– oznajmił szef Światowej Organizacji Zdrowia.

Czytaj też: TVN powstało z pieniędzy FOZZ? Jest wyrok na który czekała cała Polska

Tedros Adhanom Ghebreyesus zwrócił także uwagę, że koronawirus w zasadzie nie rozwinął się na dobre w Afryce. Zwrócił on również uwagę, że tamtejsza słabo rozwinięta służba zdrowia może nie wytrzymać takiego dodatkowego obciążenia. Czy z tego powodu powstanie kolejna fala zakażeń? Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO nie ma żadnych wątpliwości, że koronawirus szybko nie ustąpi: "Najgorsze jeszcze przed nami"
Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO nie ma żadnych wątpliwości, że koronawirus szybko nie ustąpi: „Najgorsze jeszcze przed nami”/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Nie noszą masek, wszystko pootwierane. „Normalnie żyjemy”

Dramat Zenka Martyniuka. Jego syn już nie wyjdzie z więzienia

Lemieszewski z „Big Brother” zostanie ojcem? Zdjęcie mówi wszystko

Czytaj również:

Jest przełom! Czy jest już lek na koronawirusa?

W Polsce nie wystarczy karetek i ratowników. Wstrząsające dane

Epidemiolog o koronawirusie: potwierdził przerażające dane

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →