Lekarze przerażeni. Brakuje sprzętu, nie jesteśmy gotowi?

Koronawirus w Polsce: Lekarze boją się dalszego rozwoju COVID-19, większość wspomina o tym, że brakuje sprzętu, a Polska nie jest gotowa na koronawirusa.

Czytaj również: Zażywasz te leki? Jesteś szczególnie zagrożony przez COVID-19

Na ten moment w Polsce stwierdzono ponad 900 przypadków zachorowań na koronawirusa. Z kolei ponad 62 tysiące osób znajduje się na kwarantannie, a ponad 100 tysięcy jest przygotowana do izolacji po powrocie do kraju.

Ponad 50 tysięcy osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W sytuacji,  kiedy liczba chorych wzrośnie, czy polska służba zdrowia sobie poradzi?

Zobacz także: Ostra jatka w programie na żywo: „Jest Pan świrem!”

W Nowym Mieście nad Pilicą  doszło niedawno do zarażenia 11 pracowników szpitala. Z kolei kolejne 60 osób z personelu czeka wciąż na wyniki badań. W szpitalu zaczęło już teraz brakować rąk do pracy i konieczna była ewakuacja pacjentów.

Polska nie jest gotowa na koronawirusa?

To jednak nie jedyny przypadek. W szpitalu na gdańskiej Zaspie koronawirusa stwierdzono u lekarza i pielęgniarki. W tej sytuacji od soboty 41 pracowników szpitala zostało objętych kwarantanną.

Z tego tytułu szpitale w całej Polsce apelują o niezwłoczne reagowanie w tej kwestii władz i doposażenie służby medycznej w niezbędne środki ochronne.

Janusz Hordejuk, dyrektor szpitala w Parczewie:

Odczuwamy obawy ze strony personelu, jeśli chodzi o zbliżenie do zakażonych. Jest lekkie zdenerwowanie i niewiadoma. Mieliśmy dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, więc pierwsze lody zostały przełamane. Ale anestezjolodzy powiedzieli mi, że są psychicznie zmęczeni. Fizycznego zmęczenia nie ma, bo przez odwołanie zabiegów planowych pracy nie ma aż tak dużo.

Czytaj też: Nowe zaostrzenia w Polsce już obowiązują! Jeżeli je złamiesz, słono zapłacisz

Dorota Gołąb-Bełtowicz, z-ca dyrektora szpitala im. Żeromskiego w Krakowie:

– Cały personel ochrony zdrowia odczuwa obawę. Byłam dziś na dwóch oddziałach, przychodzą do mnie lekarze, którzy mają kontakt z pacjentami. Tak naprawdę medycy są na pierwszej linii frontu, a my, czyli administracja, jesteśmy dwa kroki za nimi. Wszyscy czujemy niepokój.

Koronawirus w Polsce: Lekarze boją się dalszego rozwoju COVID-19, mówią, że brakuje sprzętu, a Polska nie jest gotowa na koronawirusa
Koronawirus w Polsce: Lekarze boją się dalszego rozwoju COVID-19, mówią, że brakuje sprzętu, a Polska nie jest gotowa na koronawirusa

Źrodło: Interia

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →