Nowe obostrzenia. Rząd nakłada nowy obowiązek na obywateli

Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd wprowadza nowe obostrzenia w życie, które będą obowiązywać od 16 kwietnia i będą nakładać obowiązek zakrycia ust oraz nosa. Sytuacja jest bardzo poważna, a liczba chorych i zmarłych niestety wciąż rośnie.

W tej sytuacji rząd w porozumieniu z ministerstwem zdrowia zdecydował się wprowadzić nowe obostrzenia oraz podtrzymać poprzednio wprowadzone w życie. Nowe i stare zasady mają przede wszystkim na zadaniu wyhamowanie w jak największym stopniu ilość chorych na COVID-19.

Nowe obostrzenia od 16 kwietnia

Tej doby ministerstwo zdrowia odnotowało kolejny wzrost liczby osób zakażonych oraz zmarłych z powodu koronawirusa. Aktualnie w Polsce stwierdzono ponad 5000 przypadków zakażeń oraz 159 zgonów. Z kolei już ponad 200 osób uznano za wyleczonych. 160 osób chorych na koronawirusa uznano za ciężko chorych. Obostrzenia dotyczące między innymi zgromadzeń publicznych, wejść do lasu, zgromadzeń w świątyniach, wyjść osób nieletnich z domu bez opieki dorosłych zostały podtrzymane do 16 kwietnia.

Stopniowe odmrażanie oznacza, że musimy w przestrzeni publicznej chronić się przed zakażeniem. Dlatego od przyszłego czwartku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

informuje kancelaria premiera.

Od przyszłego czwartku (16.04) rząd wprowadza obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jednak już dziś wiele osób nosi maseczkę. Sprawdź jak robić to prawidłowo
Jednocześnie przypominamy, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób -2m

informuje ministerstwo zdrowia.

Minister zdrowia – Łukasz Szumowski, złożył życzenia Polskom.

Chciałby złożyć państwu życzenia spokojnych świąt, pomimo wszystko zdrowych, pomimo pandemii, pomimo sytuacji wyjątkowej, pokoju i wytrzymałości na te nadchodzące święta i nadziei, bo to są święta nadziei

dodał Szumowski.

Źródło: Interia

Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd wprowadza nowe obostrzenia w życie, które będą obowiązywać od 16 kwietnia i będą chodzi o zakrycia ust oraz nosa.
Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd wprowadza nowe obostrzenia w życie, które będą obowiązywać od 16 kwietnia i będą chodzi o zakrycia ust oraz nosa.

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →