Obowiązują już od soboty. Wielu z nas nawet o tym nie wie

Odmrażanie gospodarki: Od soboty weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów, obowiązują nowe zasady między innymi na stadionach i w halach sportowych.

Od soboty obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów, chodzi o kolejny etap odmrażania polskiej gospodarki, która została niemal całkowicie sparaliżowana na początku tego roku z powodu wybuch pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Rząd podjął pod koniec lutego decyzję o niemal całkowitym lock-downie kraju, zamknięto szkoły, sklepy, galerie handlowe, a nawet parki i lasy. Zrezygnowano z organizacji koncertów, wydarzeń kulturalnych, czy imprez sportowych. W maju zapadły pierwsze decyzje o ponownym otwieraniu poszczególnych gałęzi gospodarki i teraz większość kraju funkcjonuje normalnie.

Czytaj też: Pracownicy przerwali milczenie. Ujawnili prawdę o Jaworowicz

Odmrażanie gospodarki: Nowe rozporządzenie Rady Ministrów, obowiązują nowe zasady między innymi na stadionach i w halach

W tę sobotę weszła w życie kolejna zmiana, która ma pozwolić na normalne działanie. Tym razem chodzi o organizację imprez kulturalnych i sportowych na obiektach otwartych i zamkniętych. Dotychczas na stadionach, w kinach, teatrach i halach sportowych mogło być zajęte tylko 25% miejsc siedzących, teraz uległo to zmianie. Od teraz na stadionach, halach, salach, siłowniach, czy basenach będzie mogło być zajęte 50% normalnej pojemności.

Zobacz również: Tusk przeciwko Polsce! Jego działanie może doprowadzić do tragedii

Według tego rozporządzenia będzie można od teraz zajmować co drugie miejsce siedzące na widowni w rzędach na przemian. Jeżeli chodzi o zgromadzenia, na których nie ma wyznaczonych miejsc siedzących należy utrzymywać dystans społeczny, który od soboty wynosi 1,5 metra. Wcześniej były to 2 metry.

Te zasady nie dotyczą osób, które na wydarzenie przyszły z dzieckiem poniżej 13 roku. Także z osobą niepełnosprawną, albo chorą w takim stopniu, że nie jest w stanie się sama sobą zajmować. Te regulacje nie dotyczą też ludzi mieszkających razem pod jednym dachem.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Awantura w Sejmie. Marszałek Witek starła się z Scheuring-Wielgus (wideo)

Sonda: Czy jesteś za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej? ZAGŁOSUJ

To szok dla wszystkich. Nie żyje legenda telewizji

, , , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →