Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Polski. Zmiana pogody

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Polski, pogoda w weekend będzie zmienna. To najniższy stopień w skali zagrożenia, jednak nie można go ignorować.

Czytaj też: Kochały go miliony Polaków! Po tragicznej śmierci, nie miał go nawet kto pochować

Według ostrzeżenia wydanego przez IMGW, Polacy powinni zachować szczególną ostrożność w nadchodzących dniach

Komunikat został wydany dla 11 województw. Obowiązuje przez weekend. Oznacza on, że występujące zjawiska meteorologiczne mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia jak i również życia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 11 województw

Ostrzeżenie IMGW wywołane zostało przez arktyczne powietrze, które napłynęło nad Polskę znad Skandynawii i Rosji. Spodziewany jest spadek temperatur, który z kolei wywoła dalsze reakcje pogodowe.

Najczęściej wśród zjawisk meteorologicznych wymienia się przymrozki oraz opady śniegu. Te z kolei mogą być miejscami bardzo intensywne sięgające 20 cm grubości pokrywy śnieżnej.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez IMGW dotyczy północnych województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz również pomorskiego. Nieprzyjemne skutki pogodowe pojawią się także na południu Polski, częściowe ostrzeżenie dotyczy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Wzrost temperatury nastąpi od niedzieli. Do tego czasu zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Uwagę na warunki powinni zwrócić kierowcy, gdyż jezdnie mogą być śliskie.

W związku z sytuacja zaleca się śledzenie komunikatów pogodowych bezpośrednio na stronie IMGW.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Polski, pogoda w weekend będzie zmienna. To najniższy stopień w skali zagrożenia
IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Polski, pogoda w weekend będzie zmienna. To najniższy stopień w skali zagrożenia

Źródło: WP

Polecamy także:

Jackowski o epidemii koronawirusa w Polsce. Co przewidział?

Oto jak Polacy ocenili działania rządu ws koronawirusa

Świat wstrzymał oddech. Trump wysuwa poważne oskarżenia ws koronawirusa

To może Cię również zainteresować:

Najpierw śmierć męża, a teraz to! Królikowska przeżywa koszmar

El Dursi jest przerażona! Niepokojące wideo

Tak wyglądają ręce Manowskiej! Okropny widok

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →