Owsiak nie wytrzymał! Wtrącił się w sprawę Lichockiej – tak ostro jeszcze nie było

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jerzy Owsiak, założyciel WOŚP, zabrał głos w głośnej sprawie – chodzi o skandal jaki wywołała posłanka Lichocka (PiS) oraz gest jaki wykonała w Sejmie.

Jerzy Owsiak, lider projektu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP), postanowił zabrać głos w głośnej, w ostatnich dniach, sprawie. Owsiak stwierdził, że posłanka Lichocka powinna złożyć mandat, gdyż swoim gestem obraziła miliony Polaków. Incydent w Sejmie porównał z mentalnością całej partii PiS. Dawno już nie zdarzyło się, aby twórca WOŚP tak dosadnie nie dość, że komentował to jeszcze żądał konkretnych rzeczy mających się w jego mniemaniu wydarzyć na polskiej scenie politycznej: „Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem” – powiedział założyciel WOŚP Jerzy Owsiak, o zachowaniu posłanki PiS.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jerzy Owsiak komentuje gest jaki wykonała posłanka Lichocka w Sejmie

Do skandalu z udziałem posłanki Prawa i Sprawiedliwości doszło podczas debaty o przyznanie 2 mld złotych dla TVP. Wtedy Lichocka schodząc z mównicy pokazała środkowy palec w stronę opozycji. Wszystko uchwyciły sejmowe kamery. Najpierw posłanka PiS tłumaczyła, że nie był to gest, o który wszyscy ja posądzają, a jedynie próba „przetarcia oka” czy „odgarnięcia włosów”. Ostatecznie jednak posłanka Lichocka przeprosiła za chwile słabości.

Po zachowaniu posłanki w Sejmie wybuchła prawdziwa burza. Wśród komentujących znalazł się również Jerzy Owsiak, który nie zostawił na posłance suchej nitki. W mocnym wpisie na Facebooku domaga się on między innymi złożenia mandatu przez Lichocką. Porównuje również skalę wydatków na rekompensatę dla TVP z pieniędzmi, jakie WOŚP zebrał w ciągu 27 lat działania.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Skandaliczny gest w Sejmie i fala komentarzy

Jerzy Owsiak, założyciel WOŚP zabrał głos w glośnej sprawie - chodzi o skandal jaki wywołała posłanka Lichocka (PiS) oraz gest jaki wykonała w Sejmie.
Jerzy Owsiak skomentował gest i skandal jaki Lichocka wykonała w Sejmie/ zrzut ekranu

„Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków. Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret”

– napisał na Facebooku Jerzy Owsiak, założyciel WOŚP.

Czytaj też: Świat nauki wstrzymał oddech: wynaleziono lek na raka?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie? Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem”

– dodał Owsiak komentując zachowanie jakiego dopuściła się posłanka Lichocka w Sejmie.

Środkowy palec Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Czwartek, 13 lutego 2020

Żródło: Interia, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

Anna Lewandowska zaskoczyła fanów zdjęciem na Insta

Świat nauki wstrzymał oddech: wynaleziono lek na raka?

Niesamowite! Takiej pary w „TzG” nikt się nie spodziewał

Tak powstają frytki w McDonalds! Gdy to zobaczysz – już więcej nie zjesz (wideo)

Francuz pokazał nagranie z Polski. Dziś to hit internetu! (wideo)

Roznerski wziął ślub? Tym zdjęciem zdradził tajemnicę

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →