Kolejna, gwałtowna zmiana pogody już w ten weekend

Polska, pogoda na weekend: Czeka nas kolejna, gwałtowna zmiana pogody, prognoza mówi że już w ten weekend szykuje się ocieplenie. Aktualnie w całym kraju dominuje raczej pochmurna i bardzo deszczowa pogoda, która ma się jeszcze utrzymać przez co najmniej najbliższe dwa dni.

Czytaj też: Wiernych zatkało gdy ksiądz zaczął mówić o „9 idiotach na prezydenta” (wideo)

Z kolei już od soboty ilość zachmurzeń ulegnie zdecydowanemu ograniczeniu. W większości obszarów w kraju ma dominować ciepła i przede wszystkim słoneczna pogoda z raczej sporadycznymi odpadami deszczu.

Pogoda na weekend i najbliższe dni

Aktualnie większa część kraju znajduje się obecnie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Z kolei na południu i południowym wschodzie kraju jjestodczuwalne działanie niżu znad Ukrainy i falującego frontu atmosferycznego – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do piątku wciąż będziemy mieć do czynienia z odpadami deszczu szczególnie na południu kraju. W pozostałych rejonach kraju słońce będzie przedzierać się przez chmury. Zdecydowana poprawa pogody ma nastąpić na samym początku weekendu.

Synoptycy mają bardzo dobre informacje
na temat pogody na najbliższy weekend. Temperatury mają nieznacznie wzrosnąć. Ma być również zdecydowanie więcej słońca. Opady deszczu są przewidywane jedynie na Pomorzu.

Średnia temperatura powietrza w kraju ma wynosić około 15-16 stopni Celsjusza. Najchłodniej  ma być na Warmii i Mazurach, gdzie termometry pokażą około 13 stopni C.

Zobacz również: Pilne: Informacje na temat kolejnych etapów odmrażania

Natomiast w niedzielę na przemian będą występować chmury oraz słońce. Najgorsza sytuacja pogodowa jest prognozowana tylko na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach.

Mieszkańcy tych regionów muszą przygotować się na opady deszczu oraz bardziej zachmurzone niebo. W pozostałych rejonach kraju termometry wskażą średnio od 17 do 19 stopni Celsjusza.

Polska, pogoda na weekend: Czeka nas kolejna, gwałtowna zmiana pogody, prognoza mówi że już w ten weekend szykuje się ocieplenie
Polska, pogoda na weekend: Czeka nas kolejna, gwałtowna zmiana pogody, prognoza mówi że już w ten weekend szykuje się ocieplenie/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Szumowski stanowczo o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba

Uwaga: Służby będą pukać do waszych drzwi. Zaczęli pilne poszukiwania

Pilne: Przedłużono ważny zakaz! Duże ograniczenia

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →