Niezaszczepione dzieci nie wrócą do szkół? Ujawniono szczegóły. Rodzice w szoku

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska Akademia Nauk jest mocnym propagatorem organizowania masowych szczepień przede wszystkim dla nauczycieli, pracowników szkół oraz uczniów. Jak wskazują przedstawiciele PAN, dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, w ten sposób mamy szansę uniknięcia zdalnego nauczania w roku 2021/2022.

Czytaj też: Polska zostanie zmuszona przez UE! Właśnie wydali zgodę na użycie specjalnych środków

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ludzie z zespołu do spraw COVID-19 z Polskiej Akademii Nauk są zdania, że przy wprowadzeniu nauczania hybrydowego w nowym roku szkolnym, w domach powinny zostać dzieci niezaszczepione.

Naukowcy są zdania, że posiadając skuteczna ochronę przed COVID-19 w postaci szczepionki nie ma innej drogi jak zaszczepienie wszystkich dzieci. Do tej pory w grupie 12-18 lat zaszczepiono 900 tysięcy osób, aby można mówić o pełnym zaszczepieniu potrzeba 4,5 mln dawek. Liczą na to, że wkrótce można będzie szczepić małe dzieci.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Trzeba podkreślić, że wśród osób poniżej 18. roku życia są i takie, które mogą przechodzić COVID-19 bardzo ciężko i szczepienie ratuje ich życie i zdrowie. Są to m.in. dzieci z cukrzycą, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, otyłością czy z nadciśnieniem tętniczym. Drugą grupą bardzo istotną z punktu widzenia epidemiologii są dzieci mające częsty kontakt z osobami w wieku podeszłym, szczególnie tymi z wielochorobowością – mieszkające w rodzinach wielopokoleniowych, będące pod opieką czy odwiedzające dziadków” – podkreślają eksperci PAN.

Polska Akademia Nauk na temat szczepień dla nauczycieli i uczniów

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk są zdania, że oprócz standardowych czynnościach mających zmniejszyć ryzyko zakażenia należy przypilnować aby cały personel pracujący w szkołach był zaszczepiony.

„Niezaszczepione osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia. Postulujemy również jak najszersze propagowanie szczepień przeciw COVID-19 wśród uczniów.”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz także: Ogromne zmiany dla kierowców! Nawet 30 tysięcy złotych kary. Dotyczy każdego

Uczniowie niezaszczepieni mieliby pozostać w domach, natomiast w szkołach planowane jest regularne przeprowadzanie testów na COVID-19.

„Powinny odbywać się co najmniej raz na tydzień, a najlepiej dwa razy w tygodniu. Alternatywnie, można rozważyć testy zbiorcze.”

„Szczepmy uczennice i uczniów, szczepmy obowiązkowo personel szkolny i postępujmy w szkołach według opisanych wyżej zasad. Tylko w ten sposób mamy szansę uniknąć nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022 i ochronić dzieci i młodzież przed jego długoterminowymi, niekorzystnymi konsekwencjami, a za rok nie będziemy musieli po raz trzeci rozważać, jak zapewnić naszym dzieciom i młodzieży bezpieczną szkołę” – apelują naukowcy.

Zespół do spraw COVID-19 został powołany 30 czerwca 2020 roku. Na jego czele stanęli tacy naukowcy jak prof. Jerzy Duszyński oraz prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polska Akademia Nauk jest mocnym propagatorem organizowania masowych szczepień przede wszystkim dla nauczycieli oraz uczniów.
Polska Akademia Nauk jest mocnym propagatorem organizowania masowych szczepień przede wszystkim dla nauczycieli oraz uczniów.

Źródło: Money, Webniusy

Polecamy również:

Szokujące informacje! Czwarta fala nastąpi szybciej. „Dawno tak nie było”

Gigantyczna wpadka w TVN! To poszło na żywo

Nie żyje polska dziennikarka. Przegrała walkę z chorobą. Ludzie wstrząśnięci

Gwałcili dzieci, wszystko nagrywali. W sądzie pękali ze śmiechu gdy sędzia opisywał drastyczne szczegóły brutalnych gwałtów

Huber Urbański miał poważny wypadek! Jego auto zostało zmiażdżone

Roksana Węgiel ostro odpowiedziała na atak Michała Szpaka. Zapamięta to na długo

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →