Polska piosenkarka żyje w skrajnej biedzie! Wyprzedaje majątek, by przeżyć

Wanda Warska to wybitna piosenkarka jazzowa, która w 2016 roku uległa udarowi. Teraz opiekuje się nią córka Gabriela Kurylewicz. Artystka jest zmuszona do wyprzedaży swoich cennych pamiątek, by mieć pieniądze na działalność założonej przez siebie i zmarłego męża, kompozytora Andrzeja Kurylewicza, Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów.

Wanda Warska i Andrzej Kurylewicz swoją Piwnicę Artystyczną założyli w 1967 roku przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Jednak niedawno Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami podwyższył czynsz placówce, o czym poinformowała córka Warskiej.

 

„W Azji zjadają psy, w Polsce urzędnicy likwidują artystów. Piwnica Artystyczna Kurylewiczów jest zagrożona ponownie, bardzo poważnie. ZGN podnosi nam czynsz i strasząc czynszem jeszcze wyższym lub rozwiązaniem umowy, próbuje zmusić do zaprzestania działalności publicznej. Bez dotacji, choć z trudem, umiem kontynuować misję, ale z czynszem komercyjnym nie jest to możliwe. Dlatego bronię istnienia niekomercyjnej, autentycznej Piwnicy Kurylewiczów – Muzeum W. Warskiej i A. Kurylewicza i naszej Pracowni Muzyki, Poezji i Filozofii. I nie poddam się!” – napisała na Facebooku Gabriela Kurylewicz.

By mieć pieniądze, Wanda Warska wystawiła swój cenny obraz „Dama z różą” na sprzedaż. Praca została zlicytowana za 21 tys. złotych.

„Proszę Państwa, Piraci kradną naszą muzykę, adwokaci są leniwi, marnie jest. Musimy sprzedać obraz Wandy Warskiej pt. Dama z różą, olej na desce, r. 2014. Z konieczności wyższej, utrzymania istnienia Piwnicy Kurylewiczów i szpitala domowego. Cena: 21 000 zł. Bez targowania. Wanda Warska i Gabriela Kurylewicz 14 II 2018. News: Dama z różą jest własnością Pana Jarosława Downara-Zapolskiego!” – napisała Kurylewicz.

Przypomnijmy, że Wanda Warska przeszła do historii polskiej kinematografii wykonując przejmującą wokalizę z filmu „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza. Śpiewała także w filmie „Wszystko na sprzedaż” Andrzeja Wajdy. Do jej najbardziej znanych piosenek należą: „Oczy masz niebiesko zielone”, „W Weronie”, „Nim zakwitnie tysiąc róż„ i „Szukaj mnie” i „Zabierz moje sukienki”, które kilka lat temu nagrała na nowo Katarzyna Pakosińska.

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *