Poznał ją na Facebooku. Pierwsza randka skończyła się makabrą

Elżbieta R. wierzyła, że ukochany poznany w internecie da jej miłość. Ale Piotr R. przyniósł jej śmierć… Zasztyletował ją, za co trafi za kraty na 18 lat!

44-letnia rozwódka z Białegostoku, mająca już dwóch dorosłych synów, poznała na Facebooku Piotra R. z Koszalina. Przez kilka miesięcy prowadziła z nim ożywioną korespondencję. Wierzyła, że na drugim końcu Polski czeka na nią ukochany. Zdecydowała się z nim spotkać. Pojechała pociągiem.

Gdy po długich godzinach wysiadła na dworcu w Koszalinie, czar prysł. Już na pierwszy rzut oka było widać, że Piotr R. nie stroni od alkoholu, a życie z nim nie będzie ścieżką usłaną różami. Ale ruszyli na spacer. Pewnie jej facebookowy ukochany wyznał, że nie jest sam. Że żyje w stałym związku z konkubiną, z którą ma… czworo dzieci!

Musiała zrozumieć swój błąd, ale to się Piotrowi R. nie spodobało. Wyciągnął nóż i zadał Elżbiecie dwa ciosy w brzuch. Ciało wciągnął w krzaki w pobliżu dworca. Przykrył papą i starymi szmatami. Po kilku dniach ciało znalazł przypadkowy przechodzień.

Kilka miesięcy trwało śledztwo, które w końcu doprowadziło do zabójcy. Ten najpierw przyznał się do wszystkiego i podczas wizji lokalnej, dokładnie opowiedział, jak zabijał kobietę. Pamiętał nawet tak obciążające go szczegóły, że gdy ciało wciągał w krzaki, to Elżbiecie but zsunął się z nogi. Później jednak zmienił zdanie i całą winą obarczył kolegę.

Sąd nie dał się nabrać. Zabójca został skazany na 15 lat więzienia, choć prokurator żądał wyroku dłuższego o 10 lat.

– Nie ma dowodów na to, że prowadząc swoją ofiarę w ustronne miejsce działał z premedytacją i wiedział że ją zabije – mówił sędzia Robert Mąka, uzasadniając wyrok. W trakcie procesy udowodniono również mordercy kilka kradzieży, do których się przyznał, dlatego sędzia podwyższył mu wyrok do 18 lat więzienia.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →