Unia uderza w Polskę i Węgry! Zastosują „specjalne środki”. Wszystko na wniosek polityka z Polski

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska Agencja Prasowa (PAP) dotarła do informacji, które mogą wstrząsnąć polską sceną polityczną. Unijni urzędnicy szykują rezolucję, która ma uderzyć w Polskę i Węgry. Chodzi tu o szykowaną styczniową debatę i kwestię praworządności. Rezolucja UE przeciwko Polsce i Węgrom ma wezwać Polskę i Węgry do szanowania prymatu prawa UE oraz zastosowania specjalnych środków, tak by Trybunał Sprawiedliwości UE w praktyce zawiesił działanie nowej Izby Dyscyplinarnej.

Rezolucja UE przeciwko Polsce i Węgrom – utrata suwerenności?

 Rezolucja UE przeciwko Polsce i Węgrom ma  wezwać Polskę i Węgry do szanowania prymatu prawa UE oraz zastosowania specjalnych środków
Rezolucja UE przeciwko Polsce i Węgrom ma wezwać Polskę i Węgry do szanowania prymatu prawa UE oraz zastosowania specjalnych środków

Źródła PAP podają, że ojcem całego zamieszania jest członek grupy Socjalistów i Demokratów europoseł SLD Włodzimierz Cimoszewicz. Wyszedł z wnioskiem, a propozycja została zaakceptowana.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Teraz eurodeputowani będą rozprawiać na temat praworządności w Polsce, natomiast już w czwartek chcą przyjąć rezolucję, która jeszcze nie będzie wiążąca prawnie. W prace nad wspólnym tekstem jako jedyna polska eurodeputowana zaangażowana jest Sylwia Spurek (S&D).

„Z projektu, z którym zapoznała się PAP, wynika, że europosłowie mają zwrócić uwagę, że dotychczasowe wysłuchania w ramach procedury z art 7. unijnego traktatu, którą objęte są zarówno Polska, jak i Węgry, nie przyniosły żadnego postępu, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad rządów prawa.” – czytamy na stronie PAP

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ TEŻ: WHO: Nieznany, śmiercionośny wirus zaatakował! Są pierwsze ofiary

„Od momentu uruchomienia procedur z art. 7 nie zaobserwowaliśmy żadnej poprawy – wręcz przeciwnie – powiedziała w oświadczeniu eurodeputowana S&D Birgit Sippel.

„Podczas gdy Rada zadowala się nieregularnymi i nietransparentnymi przesłuchaniami, nie przedstawiając żadnych konkretnych zaleceń, zarówno Orban, jak i Kaczyński z radością nadal wzmacniają swoje autokratyczne rządy”. – dodała.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej SN i wezwanie dla Polski i Węgier

Parlament Europejski podczas dyskusji ma zwrócić się do Komisji Europejskiej z prośbą o zastosowanie wszelkich środków w celu zajęcia się „poważnym naruszeniem praworządności praworządności przez Polskę i Węgry.”

W związku z tym eurodeputowani chcą zwrócić się bezpośrednio do Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) o tzw. środki tymczasowe. To z kolei spowoduje zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Ma to związek z uchwałą polskiego Sejmu związaną z sądownictwem w Polsce.

Polska wezwana do poszanowania „pierwszeństwa prawa UE”

Według źródeł PAP w projekcie dokumentu znalazło się wezwanie do Węgier i Polski o „poszanowanie pierwszeństwa prawa Unii Europejskiej” nad prawem krajowym.

W praktyce oznacza to scentralizowanie prawa w Europie z głównym ośrodkiem decyzyjnym w Brukseli. Przez wielu polityków i komentatorów politycznych jest to próba odebrania suwerenności państwom członkowskim i podporządkowanie się ogólnym prawom unijnym jako wiodącym.

źródło: interia.pl/ PAP

POLECAMY TAKŻE:

Edyta Górniak opływa w luksus i bezwstydnie się tym chwali!
Równia pochyła Chajzera! Czy to koniec jego kariery?
Kożuchowska klnie jak szewc! Mamy to nagrane! (VIDEO)
Pawlikowska podzieliła się tą nowiną. Będziecie w szoku o co chodzi!
Owsiak podjął decyzję! WOŚP wesprze Australię!
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →