Brak środków na flagowy projekt PiS! Już nie ma pieniędzy

– Do 3 stycznia wpłynęło 12,7 tys. wniosków. Środki zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni, wnioskodawcy byli dobrze przygotowani i wcześniej skompletowali dokumenty – poinformował Przemysław Osuch z BGK. Zwrócił uwagę, że była to już ostatnia odsłona programu „Mieszkanie dla Młodych”, dlatego zainteresowanie było ogromne.

Przemysław Osuch podkreślił, że „pełną obsługą wniosków o dofinansowanie wkładu własnego zajmują się banki kredytujące”. – To one poinformują swoich klientów, jaki jest status wniosku oraz czy przyznano dofinansowanie – podsumował.

Zgodnie z komunikatem BGK przyjmie wszystkie wnioski, które zostały złożone jeszcze w środę. Od czwartku nie będzie przyjmował nowych wniosków. Program Mieszkanie dla Młodych zgodnie z ustawą kończy się w 2018 r. Wstrzymanie przyjmowania wniosków oznacza koniec programu MdM.

Program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, realizowany jest przez BGK we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) oraz instytucjami kredytującymi od 2014 roku.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →