Szokująca decyzja Trumpa w związku z koronawirusem! UE reaguje

Pandemia koronawirusa: Prezydenta USA, Donald Trump przekazał jaka zapadła decyzja w związku z koronawirusem. Ogłoszono dalsze działania Stanów Zjednoczonych podczas specjalnego orędzia prezydenckiego. Unia Europejska natychmiast zareagowała.

Charles Michel i Ursula von der Leyen, jako przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej krytycznie odniósł się do decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa o zawieszeniu wszystkich przyjazdów ze strefy Schengen do USA. Decyzję uargumentowano rozszerzającą się z każdym dniem pandemią koronawirusa na świecie.

CZYTAJ TEŻ: Jackowski o epidemii koronawirusa w Polsce. Co przewidział?

Unia europejska w obliczu sytuacji postanowiła natychmiast zareagować:

„Koronawirus to globalny kryzys, który nie ogranicza się do żadnego kontynentu i wymaga współpracy, a nie jednostronnych działań. Unia Europejska krytykuje fakt, że decyzja USA o zakazie podróży została podjęta jednostronnie i bez konsultacji”

– napisano w oświadczeniu.

Czytaj też: Ataki na Viki Gabor. Ważny apel do jej rodziców

Ponadto, podkreślono również, że UE podejmuje optymalne działania mające zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Donald Trump: Zapadła decyzja w związku z koronawirusem w Europie

Decyzją Donalda Trumpa od północy 13 marca zawieszono wszystkie przyjazdy jak i również przyloty do Stanów Zjednoczonych z Europy. Decyzję przekazano podczas orędzia prezydenckiego w sprawie koronawirusa.

Jedynym krajem, którego zakazem nie objęto pozostaje Wielka Brytania.

Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest we Włoszech. Całe państwo jest tzw. strefą czerwoną, objęta kwarantanną.

W środę Obrona Cywilna poinformowała, że liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła z 631 do 827, a w całym kraju jest 10 590 chorych. Mimo zdecydowanego działania, to jednak Włochy są najbardziej dotkniętym koronawirusem państwem.

„Jeśli bilans koronawirusa będzie rosnąć, co nie jest niemożliwe, to nie znaczy, że musimy zarządzić nowe kroki. Nie możemy pędzić na ślepo ku przepaści. Musimy być świadomi, odpowiedzialni” – powiedział szef włoskiego rządu.

W Polsce na ten moment stwierdzono 41 przypadków zarażeń koronawirusem. Premier rządu – Mateusz Morawiecki podjął też decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych.

Pandemia koronawirusa: Prezydenta USA, Donald Trump przekazał jaka zapadła decyzja w związku z koronawirusem. Unia Europejska reaguje
Pandemia koronawirusa: Prezydenta USA, Donald Trump przekazał również jaka zapadła decyzja w związku z koronawirusem. Unia Europejska reaguje

Źródło: Interia

Polecamy także:

WHO ogłosiło pandemię. Sytuacja wymyka się spod kontroli

Nowe zachorowania w Polsce. Kolejny pacjent w stanie ciężkim

To może Cię również zainteresować:

Gessler puściły nerwy! Rzuciła się na swoich fanów

Co on włożył sobie do buzi? Wojewódzki szokuje na Insta

loading...

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →