Wielka Brytania właśnie to ogłosiła. Tak chcą powstrzymać koronawirusa

Pandemia koronawirusa COVID-19: Druga faza walki z pandemią właśnie wchodzi w życie, Wielka Brytania chce powstrzymać koronawirus na Wyspach i w tym celu szykuje już specjalny plan walki z nadchodzącym progresem epidemii. Na ten moment ilość chorych osób na wyspach nie przekracza tysiąca. Z kolei liczba zgonów w ciągu ostatniej doby wzrosła z 6 do 8 osób. Rząd Borisa Johnsona ma szykować się do wprowadzenia drugiego etapu walki z zagrożeniem. Na ten moment wdrożone są przede wszystkim procedury mające zadanie ograniczenia rozprzestrzenia pandemii.

Wielka Brytania ogłosi drugi etap walki z COVID-19 (koronawirus)?

Czy druga faza walki z pandemią zostanie wprowadzona na Wyspach Brytyjskich? Wszystko wskazuję na to, że tak. Pandemia koronawirusa jest na tyle progresywana,  że Wielka Brytania podjęła już pierwsze kroki w jej spowolnieniu. Wielka Brytania aktualnie chcę powstrzymać koronawirusa przy pomocy szeregu zaleceń. Są nimi między innymi komunikaty o ograniczeniu przebywania w sporych skupiskach ludzi. Mimo wszystko tego typu środki już wkrótce mają zastąpić bardziej radykalne restrykcje. Zostaną one wprowadzone wraz z oficjalnym drugim etapem walki z COVID-19.

Przewidziana decyzja władz zjednoczonego królestwa o przejściu do drugiej fazy jest bezpośrednio związana z oficjalnym uznaniem w środę przez Światową Organizację Zdrowia koronawirusa COVID-19 za pandemię.  Kolejnym powodem jest przede wszystkim fakt, iż ostatniego dnia nastąpił największy wzrost na wyspach nowych zachorowań – z 373 do 460 oraz zgonów z sześciu do ośmiu. Na czym będzie polegać drugi etap walki z koronawirusem w Wielkiej Brytanii?

Czytaj też: Ataki na Viki Gabor. Ważny apel do jej rodziców

Chodzi tu przede wszystkim o poszerzenie ilości zaleceń. W tym aspekcie chodzi głównie o dystans społeczny, czyli odwoływanie imprez masowych, czy zachęcanie ludzi, by nie korzystali z komunikacji publicznej, choć prawdopodobnie takie restrykcje w czwartek jeszcze nie zostaną wprowadzone. Wkrótce wejdzie również etap trzeci. Wszystkie z nich mają przede wszystkim zamysł powstrzymania skutków COVID-19 i dostarczenie odpowiedniego czasu na badania nad szczepionką przeciw wirusowi. 

Źródło: Interia

Pandemia koronawirusa COVID-19: Druga faza walki z pandemią właśnie wchodzi w życie, Wielka Brytania chce powstrzymać koronawirus na Wyspach.
Pandemia koronawirusa COVID-19: Druga faza walki z pandemią właśnie wchodzi w życie, Wielka Brytania chce powstrzymać koronawirus na Wyspach.

Polecamy także:

WHO ogłosiło pandemię. Sytuacja wymyka się spod kontroli

Nowe zachorowania w Polsce. Kolejny pacjent w stanie ciężkim

To może Cię również zainteresować:

Gessler puściły nerwy! Rzuciła się na swoich fanów

Co on włożył sobie do buzi? Wojewódzki szokuje na Insta

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →