Włochy na skraju upadku! Podjęto drastyczną decyzję

Udostępnij:

Koronawirus we Włoszech: Premier Włoch ogłosił dramatyczną decyzję: włochy wstrzymały wszelka produkcję, znalazły się na skraju upadku. Jeżeli sytuacja się nagle nie poprawi to grozi im kompletna niewydolność.

Restrykcyjne decyzję rządu Włoch znajdują swoje uzasadnienie w sytuacji, która ma tam miejsce od wielu tygodni. Aktualnie Włochy pod kątem zgonów są najbardziej dotkniętym państwem przez koronawirusa. Tylko ubiegłej doby w Italii z powodu zarażenia COVID-19 zmarło prawie 800 osób, a zachorowania wzrosły o prawie 4800.

Koronawirus we Włoszech: Włochy na skraju upadku

Wciąż państwem, w którym wykryto największą ilość zarażonych na COVID-19 są Chiny. Mimo wszystko w państwie środka w ostatnich kilku dobach odnotowano zaledwie sporadyczne przypadki zachorowań oraz zgonów. Niestety inaczej sytuacja wygląda we Włoszech. Kraj z południa Starego Kontynentu odnotował największą ilość zgonów z powodu zarażenia koronawirusem od początku wybuchu pandemii. Aktualnie we Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 4825 osób z puli ponad 53500 osób zarażonych.

W takiej sytuacji rząd Włoch zdecydował się na wprowadzenie radykalnych środków walki z morderczym zagrożeniem.

„To najtrudniejszy kryzys w naszym kraju w czasach powojennych”- podkreślił premier Włoch w wystąpieniu transmitowanym w telewizji i mediach społecznościowych.

Giuseppe Conte ponownie prosił swoich rodaków o przestrzeganie wszystkich reguł i obostrzeń wprowadzonych przez włoski rząd podkreślając przy tym, że jest w pełni świadom wyrzeczeń, które narzuca aktualna sytuacja.

Musimy wytrzymać, bo tylko w ten sposób zdołamy uchronić siebie i wszystkich, których kochamy„- wyjaśnił Giuseppe Conte.

Na dodatek premier Włoch wraz z rządem podjęli decyzję o zamknięciu licznych działalności produkcyjnych nie mających zastosowania strategicznego w bieżącym czasie. „Zwalniamy motor produkcyjny kraju, ale go nie zatrzymujemy” -powiedział Conte w przemowie do Włochów . Podkreślił przy tym, że wstrzymanie produkcji, która nie jest konieczna, ma przede wszystkim ograniczyć szerzenie się wirusa.

Koronawirus we Włoszech: Premier Włoch ogłosił dramatyczną decyzję: włochy wstrzymały wszelka produkcję, znalazły się na skraju upadku
Koronawirus we Włoszech: Premier Włoch ogłosił dramatyczną decyzję: włochy wstrzymały wszelka produkcję, znalazły się na skraju upadku/ grafika własna

Źródło: Interia

Polecamy także:

Jackowski o epidemii koronawirusa w Polsce. Co przewidział?

Oto jak Polacy ocenili działania rządu ws koronawirusa

Świat wstrzymał oddech. Trump wysuwa poważne oskarżenia ws koronawirusa

To może Cię również zainteresować:

Najpierw śmierć męża, a teraz to! Królikowska przeżywa koszmar

Tak wyglądają ręce Manowskiej! Okropny widok

Tak wygląda kwarantanna we Włoszech. Nagranie podbija sieć

loading...

,