Pilne: WHO opublikowało wytyczne odnośnie koronawirusa. Musisz tego przestrzegać

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia Koronawirusa szerzy się w najlepsze, dlatego WHO postanowiło opublikować wytyczne dotyczące przeciwdziałania przed zarażeniem, ile osób zraził już na świecie koronawirus? Bilans ofiar koronawirusa cały czas rośnie, dlatego warto zwrócić uwagę na te porady.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił w ten piątek na konferencji w Genewie „Dziesięć rad jak uniknąć zarażenia koronawirusem”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus atakuje dalej, poniżej wytyczne WHO

  1. Myj ręce, najlepiej środkiem antyseptycznym, jeżeli go nie posiadasz to woda i mydło też będą dobrym pomysłem. Wirus roznosi się także przez dotyk.
  2. Regularne czyszczenie powierzchni, blatów w kuchni, stołów, biurek w pracy, zmniejszy to ryzyko roznoszenia wirusa.
  3. Informacje o samym wirusie czerpać tylko ze sprawdzonych źródeł, jak WHO i rządowe organizacje. Należy pamiętać, że pierwszymi objawami są wysoka gorączka i kaszel.
  4. Unikać podróży, w szczególności jeżeli wystąpiły już u nas pierwsze objawy, które wymieniliśmy w punkcie wyżej. Jeżeli objawy wystąpiły w czasie podróży należy niezwłocznie skontaktować się z odpowiednimi służbami medycznymi.
  5. Nie kichać i kaszleć na dłoń, lepiej zasłonić się rękawem, albo użyć do tego chusteczki jednorazowej, którą od razu trzeba wyrzucić i momentalnie umyć ręce.
  6. Osoby po 60 roku życia powinny unikać miejsc publicznych, gdyż ryzyko zakażenia staje się dużo łatwiejsze. Szczególnie jeżeli masz cukrzycę, albo niewydolność sercowo- naczyniową lub oddechową.
  7. Jeżeli czujesz się źle zostań w domu! Wezwij lekarza, żeby sprawdził twoje symptomy oraz przeprowadził wywiad twoich ostatnich czynności i podróży.
  8. Jeżeli już chorujesz pozostań w domu! Odizoluj się od reszty członków rodziny, szczególnie podczas posiłków.
  9. Jeżeli czujesz duszności, momentalnie wezwij lekarza.
  10. Czujesz niepokój, narastający ponieważ szerzy się epidemia, to całkowicie naturalne. Trzeba poszukać sposobu jak sobie z nim radzić, można go znaleźć w różnych miejscach, szkole, miejscu pracy, czy modlitwy.

Czytaj też: Rusin odchodzi z TVN? Dziennikarce nazbierało się problemów

Ile osób zraził już koronawirus?

Epidemia koronawirusa szerzy się w najlepsze, jak podaje WHO na całym świecie odnotowano już ponad 85 tysięcy przypadków zarażeń, bilans ofiar śmiertelnych wynosi już ponad 2900 osób.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Epidemia Koronawirusa szerzy się, WHO opublikowało wytyczne, ile osób zraził koronawirus? Bilans ofiar koronawirusa rośnie.
screen Pixabay.com

źródło: Wprost

Polecamy także:

Tak syn Królikowskiego pożegnał ojca. Dodał nieznane dotąd zdjęcie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Prezes TVN podjął decyzję w sprawie Kalczyńskiej! Co dalej z „DDTVN”

Dramatyczny apel tuż przed finałem „Sanatorium Miłości”. TVP błaga widzów

Koszmar Kurdej-Szatan. Myślała, że będzie jak w bajce

Rozdziera serce! Tak żona pożegnała Królikowskiego

Uwaga: GiS w pośpiechu wycofuje lek. Pod żadnym pozorem go nie bierz

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →