Polacy wstrzymali oddech. Właśnie ogłoszono pilny komunikat!

Zagrożenie zdrowia i życia dla części regionu Polski nadal istnieje, miasto i gmina Wieliczka informują o tym w serwisie Facebook. Pewne regiony nadal nie są wolne od bakterii.

Władze zagrożonego regionu kraju ogłosiły za pomocą serwisu Facebook pilny komunikat skierowany do mieszkańców. Niedawno informowaliśmy o problemach wodociągów w gminie Wieliczka. Woda była tam niezdatna do używania. Niewolno było jej pić, myć się w niej, a nawet używać do mycia żywności. Powodem były niebezpieczne bakterie, które znaleziono w próbkach wody pobranych z wodociągów. Mieszkańcy całego regionu, czekali z zapartym tchem na rozwiązanie tej nieprzyjemnej i niebezpiecznej dla zdrowia i życia sytuacji. Teraz na Facebooku pojawił się komunikat informujący o rozwiązaniu części problemu. Jednak nie wszyscy będą z niego zadowoleni.

Czytaj też: Obowiązują już od soboty. Wielu z nas nawet o tym nie wie

Zagrożenie zdrowia i życia nadal istnieje, Wieliczka informuje o tym na Facebook

„W związku z otrzymanymi w dniu 25 lipca 2020 r. wynikami badań wody Wodociągu Publicznego Wieliczka (próbek wody pobranych w dniu 23 lipca 2020 r.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieliczce wydał decyzję o stwierdzeniu przydatności wody do spożycia na terenie: miasta Wieliczka, Czarnochowic, Strumian, Kokotowa, Lednicy Górnej” – podaje oficjalny komunikat miasta, a także gminy Wieliczka zamieszczony w serwisie Facebook

Zobacz również: Pracownicy przerwali milczenie. Ujawnili prawdę o Jaworowicz

W komunikacie dodano także, że warunkowo dopuszczono do użycia wodę w rejonie Śledziejowic, jednak najpierw powinna ona być gotowana przez przynajmniej dwie minuty. Inne nie wymienione rejony nie mają tyle szczęścia.

„W związku z tym w Zabawie i Sułkowie zakazuje się korzystania z wody pochodzącej z instalacji wodnej Wodociągu Publicznego Wieliczka do spożywania przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców” – można wyczytać w dalszej części komunikatu.

????????? ?????????? ?????????W związku z otrzymanymi w dniu 25 lipca 2020 r. wynikami badań wody Wodociągu…

Gepostet von Miasto i Gmina Wieliczka am Samstag, 25. Juli 2020

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Tusk przeciwko Polsce! Jego działanie może doprowadzić do tragedii

Awantura w Sejmie. Marszałek Witek starła się z Scheuring-Wielgus (wideo)

Sonda: Czy jesteś za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej? ZAGŁOSUJ

, , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →