Płonie skarb narodowy! To prawdziwa tragedia
Płonie nasz skarb narodowy, Biebrzański Park Narodowy, pożar nie ustępuje, wszystkiemu winna susza, która już poczyniła szkody w Polsce. Screen/ YouTube

Płonie nasz skarb narodowy, Biebrzański Park Narodowy, pożar nie ustępuje, wszystkiemu winna susza, która już poczyniła szkody w całej Polsce.

Czytaj też: „Zapomniała, że nie jest w TVP”. Pokaz chamstwa w wykonaniu minister (wideo)

Nastał kolejny dzień walki z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ze zdjęć satelitarnych wynika, że ogień rozprzestrzenił się już na ponad 1,5 tysiąca hektarów terenu. Cały obszar, który jest zagrożony pożarem szacowany jest na ponad 4 tysiące hektarów.

„Akcja jest bardzo trudna, również dlatego, że nie da się tam wjechać samochodami. Strażacy, by dotrzeć na miejsce, muszą iść pieszo przez około pięć kilometrów. Do gaszenia ognia używają tłumic, czyli tyczek zakończonych blachą. Pożar gasi się, uderzając w ogień”

– stwierdził rzecznik prasowy st. kpt. Krzysztof Batorski.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Decyzją komendanta głównego PSP st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka uruchomiono Centralne Odwody Operacyjne w Poznaniu i Krakowie. Do akcji ruszyło stamtąd około 180 strażaków ze sprzętem. Z Poznania wysłano także ciężki samochód dowodzenia i łączności, na miejscu na terenie Parku Narodowego ma zostać również stworzony sztab kryzysowy.

Biebrzański Park Narodowy: Pożar strawił już olbrzymie połacie lasu

„Strażacy muszą uważać, by nie wpaść w palący się torf”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– dodaje Batorski.

W akcji biorą już udział cztery samoloty typu dromader, które zrzucają wodę nad płonącym terenem parku. Dodatkowo czynny udział biorą także strażacy zawodowi i ochotnicy oraz pracownicy parku i lasów państwowych, a także żołnierze WOT i okoliczni mieszkańcy.

Zobacz również: Skandal, Karolak ma poważne problemy! To jego koniec?

„Mamy otwartą furtkę, żeby używać do gaszenia samolotów tyle, ile trzeba, będzie włączony też do akcji śmigłowiec, sprzęt różnego rodzaju tam, gdzie będzie taka możliwość i będzie bezpiecznie”

– stwierdził Artur Wiatr z BPN.

Płonie nasz skarb narodowy, Biebrzański Park Narodowy, pożar nie ustępuje, wszystkiemu winna susza, która już poczyniła szkody w Polsce
Płonie nasz skarb narodowy, Biebrzański Park Narodowy, pożar nie ustępuje, wszystkiemu winna susza, która już poczyniła szkody w Polsce. Screen/ YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Tajne, nocne spotkanie na Nowogrodzkiej! Jest przeciek, wiadomo co dalej

Ujawniono szokujące kulisy! Kaczyński grozi ministrom

Oto słowa Szumowskiego sprzed 2 tygodni! Internet nie zapomina (wideo)