Jaguar wstrzymuje produkcję! Wszystko przez Polskę
Jaguar wycofuje się z Polski, bo fabryka LG Chem zawodzi. Nowy model Jaguara, Jaguar I-pace (cena: ok. 500 000 zł) ma akumulatory robione w Polsce

Jaguar I-pace to sztandarowy model producenta, bowiem w zeszłym roku zdobył on tytuł samochodu roku 2019. Niestety Jaguar zmuszony jest wstrzymać produkcję auta, którego cena sięga 500 000 złotych, bowiem podwrocławska fabryka akumulatorów LG Chem nie nadąża z dostarczaniem baterii o odpowiednio powtarzalnej jakości. Nowy model Jaguara to samochód elektryczny, więc łatwo sobie wyobrazić zamieszanie, jakie zapanowało w firmie. Jaguar ogłosił, że podpisał kontrakt na dostawę akumulatorów z firmą Samsung, ale czy oznacza to, że koncern wycofuje się z Polski?

Jaguar I-Pace zdobył tytuł Samochód Roku 2019

Jaguar wycofuje się z Polski, bo fabryka LG Chem zawodzi. Nowy model Jaguara, Jaguar I-pace (cena: ok. 500 000 zł) ma akumulatory robione w Polsce
fot.: Jaguar I-Pace, screen/ Instagram

Jaguar wycofuje się z Polski? Czasowo na pewno, bowiem firma nie jest w stanie produkować swojego sztandarowego samochodu, jakim jest Jaguar I-pace. Jest to spowodowane problemami polskiej fabryki LG Chem, która dostarcza baterie do samochodów elektrycznych, a taki jest nowy model Jaguara.

LG Chem dostarcza akumulatory nie tylko do koncernu Jaguar Land Rover, ale również do Audi, Mercedesa i innych. Wszystkie one zgłaszają problemy z kontrolą jakości w podwrocławskiej fabryce.

Czy Jaguar wycofuje się z Polski?

Aby kontynuować produkcję, Jaguar potrzebuje niezawodnych baterii, dlatego podpisał kontrakt na ich dostawę z firmą Samsung, która produkuje je na Węgrzech. Czy to oznacza, że Jaguar wycofuje się z Polski na dobre?

Czytaj też: Jachira to normalność? Ten wpis zaskoczył wszystkich

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Być może, gdy fabryka LG Chem upora się z problemami, polski zakład będzie znowu dostarczał akumulatory dla koncernu Jaguar, ale na razie firma nie może sobie pozwolić, by samochody, których cena sięga pół miliona złotych były wyposażane w baterie, którym nie można zaufać.

źródło: wrc.net.pl

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

POLECAMY:

Kinga Rusin wybuchła. TVP ma poważne problemy

Mocne słowa Łukaszenki do Putina. Czy to oznacza koniec?

Roksana Węgiel pokazała to całemu światu! Łzy płyną do oczu

Cała prawda o rozwodzie Liszowskiej. Były mąż przerwał milczenie

Oliwia wybuchła płaczem przed kamerami. Nie wytrzymała

Porwano małego Ibrahima. Znamy nowe fakty