Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce! Sytuacja jest dramatyczna
Ogłoszono, że po długim weekendzie wystąpiło kolejne ognisko koronawirusa w Polsce. Sanepid poznański poinformował i potwierdził zakażenie dwóch rodzin.

Ogłoszono, że po długim weekendzie wystąpiło kolejne ognisko koronawirusa w Polsce. Sanepid poznański poinformował i potwierdził zakażenie dwóch rodzin, które udały się na wypoczynek nad morze, Zostały zakażone przez właścicieli ośrodka i domków w których spędzali czas.

Gdy rodzina zaczęła obserwować u siebie objawy podobne do COVID-19 zdecydowała się na wykonanie testów. Niestety potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Należy pamiętać, że po długim weekendzie wiele osób, które mogły zostać zarażone rozjechało się do swoich miast w Polsce. Wielu z nich może nieświadomie zarażać innych.

Czytaj też: Szok! Patryk Vega ujawnia nowe okoliczności afery podkarpackiej

Sanepid w Poznaniu informuje o dwóch rodzinach, które czas wolny w Boże Ciało spędziły w Sarbinowie w jednym z ośrodków. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa przeszedł również właściciel domków letniskowych. To prawdopodobnie on zarażał. Nie ma wątpliwości, że nowe ognisko koronawirusa nad morzem mogło spowodować zarażenie wielu osób. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalić ile osób mogło zostać zarażonych i gdzie obecnie się znajdują. Sanepid wydał pilny komunikat w tej sprawie.

Poznański Sanepid ogłosił kolejne ognisko koronawirusa w Polsce

Po powrocie do domu u jednej z osób wystąpiły objawy, które wskazywały na możliwość zakażenia SARS-CoV-2. Potwierdziły to testy – także u dwóch pozostałych członków rodziny. Cała trójka trafiła do szpitala – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską kierownik Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Anna Pawłowska.

Zobacz również: Zginął tragicznie. Nieznane nagranie zostanie opublikowane? Wielkie poruszenie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W następnych dniach potwierdzono kolejne przypadki zarażenia

To mężczyzna z drugiej rodziny. On również przebywa na oddziale zakaźnym. Przebieg choroby okazał się u niego najcięższy. Wszystkie przypadki są powiązane z ogniskiem w Sarbinowie – dodała podczas wywiadu Pawłowska.

Niestety okres wakacji nad morzem może sprzyjać powstawaniu takich ognisk, bo w jednym miejscu spotykają się osoby z wielu regionów. Pamiętajmy, że im szybciej poinformujemy służby o zachorowaniu czy podejrzeniu infekcji, tym szybciej będziemy mogli zidentyfikować następne osoby, które też mogły się zarazić – zaapelowała do wszystkich Polaków chcących udać się na wypoczynek.

Źródło: Poznański Sanepid

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polecamy także:

Wielki sukces Dudy w USA. To szansa dla Polski

Gwit zupełnie nago. Rozbierana sesja zszokowała jej fanów

Niebezpieczny gatunek komara dotarł do Europy! Jego ukąszenie może być śmiertelne