Skandaliczne słowa Orbana na spotkaniu z Putinem. Maski opadły (wideo)
Viktor Orban i Władimir Putin

Viktor Orban spotkał się z Władimirem Putinem. W trakcie spotkania premier Węgier miał wypowiedziec skandaliczne słowa, które od razu niemal zaczeły być komentowane nie tylko w rodzimym państwie Orbana ale także poza jego granicami.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę do likwidacji? Opozycja odsłania karty

Premier Węgier spotkał się z prezydentem Rosji w Pekinie podczas „Forum Pasa i Szlaku”. Politycy w trakcie spotkania potwierdzili chęć wzajemnego wsparcia i budowania kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

– Staramy się ratować dwustronne kontakty w obliczu szerszych napięć międzynarodowych – stwierdził Viktor Orban. – Węgrom nigdy nie zależało na konfrontacji z Rosją, ale na nawiązaniu bliskich stosunków – dodał po chwili.

Rzecznik prasowy premiera Węgier potwierdził, że liderzy państw rozmawiali na temat współpracy z zakresu dostaw ropy, gazu oraz energii jądrowej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zaskakujące słowa Viktora Orbana

Sam fakt spotkania Orbana i Putina był już wydarzeniem mocno kontrowersyjnym. Jednak słowa jakie padły podczas spotkaniia obu panów zaskoczyły jeszcze bardziej. W sici pojawiły się nagrania. Nie ma mowy o manipulacji. Te słowa padły naprawdę.

Poseł Marton Tompos, który zamieścił w sieci krótki fragment z rozmowy Orbana z Putinem i okrasił film dosadnym komentarzem. Premier Węgier określił wojnę w Ukrainie słowami „katona mûveletek”, co oznacza „operację wojskową”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: To co właśnie powiedział Kaczyński zamurowało. Nikt się nie spodziewał

„Nie, Wiktorze. To, co się dzieje na Ukrainie, nie jest „specjalną operacją wojskową”, to jest wojna. Wojna, w której na rozkaz Putina morduje się zakarpackich Węgrów. Wstyd!” – napisał.  Określenie „specjalnej operacji wojskowej” jest charakterystyczne dla rosyjskiej propagandy i uzywane w kontekście tłumaczenia agresji na Ukrainę.

Do poczytania przy kawie: