To jeden z najbogatszych Polaków. Zobacz czym się zajmuje

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kolejna lista najbogatszych Polaków magazynu Forbes ujrzała światło dzienne i znalazło się na niej kilka zaskoczeń, Na wysokim 9 miejscu znalazł się właściciel CD Projekt Red Marcin Iwiński. Zaraz za nim miejsce zajął kolejny producent gier komputerowych Paweł Marchewka z Techlandu. Jak widać tworzenie gier to naprawdę opłacalny biznes. Jednak najbogatszy Polak to wciąż Michał Sołowow, który zajął pierwszą lokatę już kolejny rok z rzędu.

Magazyn Forbes kolejny raz ujawnił nam jak wygląda lista 100 najbogatszych Polaków. Tym razem znalazło się na niej kilka zaskoczeń. W ofensywie znajdują się producenci gier komputerowych, mianowicie na 9 miejscu znalazł się właściciel Cd Projekt Red Marcin Iwiński, którego majątek szacowany jest na 3,4 mld złotych, co jest znaczącym progresem w stosunku do poprzedniego rankingu. Dlatego że rok temu Iwiński był wyceniany na 2,3 mld złotych. Taki sukces jego firmy to przede wszystkim zasługa zbliżającej się premiery mocno oczekiwanej gry Cyberpunk 2077 oraz nadal wysokiej sprzedaży Wiedźmina III, która jeszcze podskoczyła po premierze netflixowego serialu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

NA 10 miejscu z kolei uplasował się kolejny przedstawiciel świata gier komputerowych, Paweł Marchewka, właściciel Techlandu (seria Daying Light), którego majątek wyceniono na 3 mld złotych, jest to jednak spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy zawartość jego konta szacowano na 3,5 mld złotych.

Lista 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes

Jednak najbogatszy Polak to wciąż Michał Sołowow z majątkiem wysokości ok 15,6 mld złotych, co daje o 2 mld więcej niż rok temu. Sołowow wygrał ranking drugi raz z rzędu. NA drugiej pozycji znalazł się właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz, którego majątek wynosi 12 mld złotych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Natomiast trzecie miejsce zajął ojczym tragicznie zmarłego w zeszłym roku Piotra Woźniaka- Starak, Jerzy Starak, działający w branży farmaceutycznej. Jego majątek jest mianowicie wyceniany na 9,6 mld złotych.

Czytaj także: Ceny paliwa za PO i PiS. Za kogo rządów było drożej?

Jak widać w tegorocznym zestawieniu produkcja gier komputerowych okazuje się być bardzo opłacalnym biznesem. CD Projekt Red zostało ostatnio największą spółką giełdową notowaną na warszawskiej giełdzie. Wyprzedając nawet takiego molocha jakim jest PKN Orlen. Aż 3 z 16 debiutantów na liście 100 najbogatszych Polaków wywodzi się z branży produkcji gier komputerowych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Lista najbogatszych Polaków magazynu Forbes: Na 9 miejscu jest właściciel CD Projekt Red Marcin Iwiński. Jednak najbogatszy Polak to wciąż Michał Sołowow.
Marcin Iwiński, screen/ YouTube

źródło: Forbes

Polecamy także:

Ciężko uwierzyć w to co Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała o Królikowskim

Tak wyglądają ręce Manowskiej! Okropny widok

TVP zmiecie inne stacje! Pokażą specjalny materiał z Królikowskim

To była ostatnia rola Królikowskiego. Polsat wyemituje to w niedzielę

Nikt nie wiedział kim jest ojciec Szpaka. Teraz już wszystko jasne

Wałęsa oszalał? Wskazał winnego katastrofy w Smoleńsku

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →