Ceny paliwa za PO i PiS. Za kogo rządów było drożej?

Ceny paliwa za PO i PiS to częsty temat sporów między zwolennikami tych obu partii politycznych. Dziś ceny oleju napędowego i benzyny wynoszą około 5 złotych. W tym zestawieniu od ponad dwóch lat zawsze droższy wychodzi olej napędowy,  a więc popularny diesel. Przyczyna tej dysproporcji wynika przede wszystkim z opłaty paliwowej. Jej granicę obejmują w szczególny sposób popularny „ON”, który jest bardziej szkodzący dla środowiska od benzyny. Dziś jednak skupimy się na cenach paliw za czasów rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak wypadają w zestawieniu z dzisiejszym cenami za litr?

Czytaj też: Rodzina przerywa milczenie: tak wyglądały ostatnie chwile Królikowskiego

Tak jak to już wspominaliśmy na początku, aktualnie ceny oleju napędowego i benzyny wynoszą około 5 zlotych. Za PB 95 możemy już zapłacić w granicach 4.80 zł.

Z kolei za PB 98 należy już spodziewać się cen o około 30 groszy wyższych. Natomiast ceny diesla oscylują w granicach 5 zł. Dziś aktualne ceny zestawimy z tymi z grudnia 2011 roku.

Warto zaznaczyć,  że siła nabywcza złotówki w tych okresach czasu praktycznie się nie różni. Jak zatem wyglądały ceny paliw pod koniec 2011 roku?

Ceny paliwa za PO i PiS

Za litr benzyny bezołowiowej na stacjach musimy zapłacić 5,44 zł — o grosz więcej niż tydzień temu. Olej napędowy kosztuje od siedmiu dni tyle samo — 5,59 zł/l. Podrożała natomiast benzyna bezołowiowa 98 — za litr tego paliwa przyjdzie nam wyłożyć 5,70 zł.

czytamy w opisie cen paliw z 22 grudnia 2011.

Przykrą, choć niezbyt jeszcze dotkliwą odmianą jest sytuacja cenowa autogazu. Popularna alternatywa dla benzyny, przeżywająca okres sporego zainteresowania w ostatnich miesiącach, po dwumiesięcznej stagnacji na poziomie 2,84 zł/l poruszyła się o 1 grosz w górę. Widać wyraźnie w takiej zmianie wpływ ostatnich gwałtownych zmian cen hurtowych gazu, spowodowanych m.in. zawirowaniami naszej rodzimej waluty.

czytamy w dalszej części.

Z tych danych wynika jasno,  że paliwo niecałą dekadę temu za rządów PO-PSL było droższe niż to ma miejsce dziś.

Wigilia bez niespodzianek
Ceny paliwa za PO i PiS to częsty temat sporów. Dziś ceny oleju napędowego i benzyny wynoszą około 5 zlotych. Ile kosztowało paliwo za rządów PO-PSL?
Stacja benzynowa/ screen YouTube

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

Szok! Wojewódzki był molestowany?!

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →