Historyczny gest Szczęsnego! Pełen podziw

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn, serie A) zrzekł się pensji i stracił przez to aż 10 milionów złotych. Nasz pierwszy bramkarz reprezentacji Polski nie otrzyma wynagrodzenia w marcu, kwietniu, maju oraz również w czerwcu.

Oprócz Szczęsnego taką decyzję podjęli również inni piłkarze Starej Damy. Sytuacja jest uzasadniona wydarzeniami mającymi miejsce na całym świecie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Ludzie wpadli w panikę! Lekarka z Hiszpanii ujawniła prawdę

Marzec roku 2020 roku zapamiętamy przede wszystkim jako wielką walkę całego świata z koronawirusem. Z powodu pandemii już teraz cierpi wiele branż, a w tym również piłkarska, która odnotowuje zmniejszone zarobki z powodu braku meczów piłkarskich.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wojciech Szczęsny zrzekł się pensji i stracił przez to aż 10 milionów złotych

Wojciech Szczęsny od dwóch sezonów szczere bramki Juventusu Turyn, który w ostatnich kilku sezonach ponownie wrócił do topu najlepszych europejskich drużyn. Bez wątpienia duży wpływ na to miały transfery za gigantyczne sumy oraz sprowadzenie Cristiano Ronaldo do Turynu.

Niestety w dzisiejszej sytuacji klub mając na względzie przyszłość został zmuszony do daleko idących porozumień z piłkarzami w kwestii ich wynagrodzeń. Władze Starej Damy oświadczyły, że po rozmowach z piłkarzami doszli do radykalnych porozumień. Dziś już wiemy, że cały skład Juventusu Turyn zrzekł się swojej pensji z marca, kwietnia, maja oraz lutego. W ten sposób turyński klub zyska 90 milionów euro.

Oświadczenie władz Juve

Juventus ogłasza, że ze względu na obecny globalny stan zagrożenia zdrowia uniemożliwiający prowadzenie działalności sportowej, osiągnął porozumienie z graczami i trenerem pierwszej drużyny odnośnie ich wynagrodzenia za pozostałą część bieżącego sezonu. Porozumienie przewiduje zmniejszenie ich pensji o kwotę równą miesięcznym wypłatom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. W najbliższych tygodniach zostaną zawarte osobiste porozumienia z zawodnikami i trenerem, zgodnie z wymogami obecnych przepisów prawnych. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln EUR w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Chcielibyśmy podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym momencie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– brzmi treść oficjalnego stanowiska włoskiego klubu.

Zobacz również: Tusk pokazał zdjęcie transparentu. Uruchomił lawinę komentarzy

Na tej podstawie już dziś wiadomo, że Wojciech Szczęsny straci około 2.5 miliona euro, co w dalszej perspektywie daje kwotę około 10 milionów złotych. Wojciech Szczęsny niedawno podpisał nowy kontakt z Juve na podstawie, którego ma zarabiać 7 milionów euro rocznie, co sprawia, że jest najlepiej opłacanym bramkarzem ligi włoskiej.

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn, serie A) zrzekł się pensji i stracił przez to aż 10 milionów złotych.  Bramkarz reprezentacji nie otrzyma wynagrodzenia.
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn, serie A) zrzekł się pensji i stracił przez to aż 10 milionów złotych. Bramkarz reprezentacji nie otrzyma wynagrodzenia./ screen YouTube

Źródło: wp

Polecamy także:

Jackowski przedstawił wizję dla Warszawy. To czeka stolicę

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – też ma koronawirusa

El Dursi również wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →