Polska zagrożona koronawirusem? Nie jesteśmy przygotowani, lekarze przerażeni

Udostępnij:

Polska jest zagrożona koronawirusem, w Europie zanotowano już wiele przypadków zachorowań, więc jest tylko kwestią czasu, kiedy pojawi się pierwsza chora osoba w kraju, lekarze są przerażeni, uważają że Polska nie jest przygotowana na epidemię. Epidemia koronawirusa w Polsce może nie zostać opanowana. Jaka jest prawda? Czy poradzimy sobie z ogniskami choroby w kraju? O tym piszemy poniżej.

Jak podaje „Rzeczpospolita” szpitale w kraju są zupełnie nieprzygotowane na walkę z koronawirusem, a chorych z objawami odsyła się do domów bez dokładnego sprawdzenia pod kontem niebezpiecznego wirusa. Rząd zapewnia jednak, że przygotowano środki na wybuch epidemii, laboratoria w kraju czekają w gotowości do działania.

„Omówiliśmy szczegółowo zagadnienia dotyczące tego, co robić, by ograniczać ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mamy gotowe laboratoria”

– twierdzi premier Mateusz Morawiecki.

Czy Polska jest już zagrożona koronawirusem?

Zupełnie w innym tonie wypowiadają się natomiast sami lekarze. Twierdzą, że brakuje nawet podstawowych materiałów, takich jak maski anty- wirusowe. Pacjenci z objawami są natomiast wysyłani do domów tak ze szpitali jak i od lekarzy pierwszego kontaktu.

„Przygotowani jesteśmy tylko na papierze. Sprawdzianem będzie pojawienie się pierwszych zachorowań, których spodziewam się już wkrótce”

– twierdzi dr Dorota Gałczyńska-Zych.

Należy dodać także, że organizatorzy różnego rodzaju imprez masowych, także nie przejmują się zagrożeniem i nie mają zamiaru odwoływać, badź ograniczać dostępu do nich, tak jak ma to miejsce teraz chociażby we Włoszech.

Czytaj też: Koronawirus: Włochy odcinane od świata! Austria podjęła ważną decyzję

Lekarze także są przerażeni koronawirusem, narzekają na brak podstawowego sprzętu i wyposażenia. Jak chociażby maski, które zabezpieczyłyby ich przed ewentualnym zarażeniem.

Polska jest zagrożona koronawirusem, a ewidentnie nie jest przygotowana na epidemię. Braki w podstawowych środkach zapobiegawczych, a także zła polityka w stosunku do potencjalnych zarażonych to tylko część problemu. Epidemia koronawirusa w Polsce to niestety najprawdopodobniej tylko kwestia czasu. Miejmy, więc nadzieję, że rząd podejmie odpowiednie kroki zawczasu.

Polska zagrożona koronawirusem, nie przygotowana na epidemię- lekarze przerażeni tym faktem. Czy w Polsce będzie epidemia koronawirusa?
Polska zagrożona koronawirusem, nie przygotowana na epidemię- lekarze przerażeni tym faktem. Czy w Polsce będzie epidemia koronawirusa?

źródło: Interia

Polecamy także:

Wielka wpadka w TVP na żywo! „Dostałam takie polecenie”

Odgryzł policjantowi palec: Wyciekło nagranie z zatrzymania!

Polityk PiS skatowana na śmierć! Makabryczne szczegóły w sprawie

Jackowski przepowiedział przyszłość PiS-u! Wspomniał o Kaczyńskim

To dlatego Liszowska musiała wziąć rozwód! Sensacyjny powód

Zdrójkowski zalał się łzami na wizji! Szokujący powód

loading...

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →