Pokazali jak naprawdę działa maska. Zobacz koniecznie

Udostępnij:

Koronawirus: Jak działa maska ochronna i czy chroni przed COVID-19? Na te i inne pytania odpowiedzieli badacze pokazując efekty eksperymentu. Amerykanie w przeciwieństwie do Światowej Organizacji Zdrowia nie mają wątpliwości co do noszenia maseczek w czasach światowej pandemii koronawirusa.

Zobacz tez: Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Aktualnie na świecie z powodu rozwoju pandemii zmarło ponad 83 tysiące osób,  a 1.6 miliona uznano za chore. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba chorych zbliża się ku liczbie 500 tysięcy.

Amerykanie wprowadzają nowe zalecenia w walce z koronawirusem.  Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób wydało w USA komunikat, aby na co dzień przebywając na zewnątrz poruszać się w maseczkach ochronnych. Ich zdaniem ma to na zadaniu zmniejszenie zagrożenia zakażenia się COVID-19. Jednak na ten temat WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) uważa, że maski nosić powinny wyłącznie osoby chore. Z kolei CDC zauważa, że osoby będące nosicielami bez objawów także mogą zarażać inne osoby.

Czy maska chroni przed koronawirusem?

Z tego powodu Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób pokazało w jaki sposób maska chroni nas przed zarażeniem się morderczym koronawirusem. Wszystko odbyło się za pośrednictwem nagrania. Do realizacji obrazu została wykorzystana technika Schlierena, opracowana przez Augsta Toeplera w 1864 roku. To ona w bardzo dogłębny sposób obrazuje sposób działania ochrony w postaci maski.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Cały świat walczy kolejny miesiąc z koronawirusem. Aktualnie najgorsza sytuacja w związku z pandemią jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba chorych niedługo przekroczy liczbę ponad 500 tysięcy. Obciążona działaniem wirusa COVID-19 jest także Europa, a w tym przede wszystkim Hiszpania,  Włochy, Francja oraz Niemcy. W Polsce do tej pory stwierdzono 5000 przypadków osób chorych na koronawirusa oraz 136 ofiar śmiertelnych pandemii. 222 osoby są uznane w Polsce za wyleczone.

Koronawirus: Jak działa maska ochronna i czy chroni przed COVID-19? Na te i inne pytania odpowiedzieli badacze pokazując efekty eksperymentu
Koronawirus: Jak działa maska ochronna i czy chroni przed COVID-19? Na te i inne pytania odpowiedzieli badacze pokazując efekty eksperymentu/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

loading...