Pokazali jak naprawdę działa maska. Zobacz koniecznie

Koronawirus: Jak działa maska ochronna i czy chroni przed COVID-19? Na te i inne pytania odpowiedzieli badacze pokazując efekty eksperymentu. Amerykanie w przeciwieństwie do Światowej Organizacji Zdrowia nie mają wątpliwości co do noszenia maseczek w czasach światowej pandemii koronawirusa.

Zobacz tez: Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Aktualnie na świecie z powodu rozwoju pandemii zmarło ponad 83 tysiące osób,  a 1.6 miliona uznano za chore. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba chorych zbliża się ku liczbie 500 tysięcy.

Amerykanie wprowadzają nowe zalecenia w walce z koronawirusem.  Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób wydało w USA komunikat, aby na co dzień przebywając na zewnątrz poruszać się w maseczkach ochronnych. Ich zdaniem ma to na zadaniu zmniejszenie zagrożenia zakażenia się COVID-19. Jednak na ten temat WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) uważa, że maski nosić powinny wyłącznie osoby chore. Z kolei CDC zauważa, że osoby będące nosicielami bez objawów także mogą zarażać inne osoby.

Czy maska chroni przed koronawirusem?

Z tego powodu Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób pokazało w jaki sposób maska chroni nas przed zarażeniem się morderczym koronawirusem. Wszystko odbyło się za pośrednictwem nagrania. Do realizacji obrazu została wykorzystana technika Schlierena, opracowana przez Augsta Toeplera w 1864 roku. To ona w bardzo dogłębny sposób obrazuje sposób działania ochrony w postaci maski.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Cały świat walczy kolejny miesiąc z koronawirusem. Aktualnie najgorsza sytuacja w związku z pandemią jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba chorych niedługo przekroczy liczbę ponad 500 tysięcy. Obciążona działaniem wirusa COVID-19 jest także Europa, a w tym przede wszystkim Hiszpania,  Włochy, Francja oraz Niemcy. W Polsce do tej pory stwierdzono 5000 przypadków osób chorych na koronawirusa oraz 136 ofiar śmiertelnych pandemii. 222 osoby są uznane w Polsce za wyleczone.

Covid-19 : LaVision imaging technique shows how masks restrict the spread of exhaled air
Koronawirus: Jak działa maska ochronna i czy chroni przed COVID-19? Na te i inne pytania odpowiedzieli badacze pokazując efekty eksperymentu
Koronawirus: Jak działa maska ochronna i czy chroni przed COVID-19? Na te i inne pytania odpowiedzieli badacze pokazując efekty eksperymentu/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →