Czy można robić peeling latem?

Peeling to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Powinien on być wykonywany regularnie zarówno na twarz, jak i całe ciało. Jego efekty widoczne są niemal od razu. Co do zasady peeling należy robić 2-3 razy w tygodniu przez cały rok. Czy jednak można bezpiecznie złuszczać skórę twarzy latem? O czym pamiętać?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy można wykonywać peelingi latem?

Stosowanie peelingów latem owiane jest złą sławą. Utarło się przekonanie, że z tego zabiegu pielęgnacyjnego należy zrezygnować w gorące miesiące. Rada ta jednak często dotyczy peelingów chemicznych, których faktycznie nie należy łączyć z intensywnymi promieniami słonecznymi i opalaniem. Po kosmetyki działające na zasadzie mechanicznego złuszczania skóry można sięgać latem, o ile zachowa się podstawowe zasady bezpieczeństwa ich stosowania.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jakie peelingi stosować latem?

Latem na ciało najlepiej nakładać delikatne preparaty cukrowe lub z rozdrobionymi pestkami owoców. Na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-peelingi-do-twarzy warto natomiast znaleźć peeling do twarzy enzymatyczny. Ten rodzaj kosmetyku jest o wiele delikatniejszy niż cukrowe czy solne. Z racji tego stosować można je nawet przy cerze wrażliwej, trądzikowej, opalonej czy podrażnionej promieniami słonecznymi. Ich delikatność nie oznacza jednak braku skuteczności. Tą zapewniają roślinne enzymy (papina, ficyna, bromelina, keratolina, aktynidyna), które rozpuszczają zewnętrzne warstwy skóry. Latem można również stosować peelingi do twarzy z awokado, kokosem, owsiany i grejpfrutem. Unikać należy natomiast kosmetyków z niektórymi cytrusami, które mogą być fotouczulające.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak bezpiecznie wykonać peeling latem?

Proces wykonywania peelingu latem nie różni się od wykonywania go w inne pory roku. Mając wątpliwości, jak powinien wyglądać cały zabieg, najlepiej skorzystać z instrukcji umieszczonej na kosmetyku. Należy podkreślić, że preparatu nie poleca się aplikować przed opalaniem, może to bowiem doprowadzić do wystąpienia głębokich i trudnych do usunięcia przebarwień.  

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W przypadku, gdy skóra twarzy lub ciała jest podrażniona słońcem, należy poczekać, aż naskórek sam się złuszczy, minie swędzenie i podrażnienie. Wykonanie peelingu na podrażnionej cerze może tylko pogorszyć jej kondycję. Kosmetyk należy nałożyć, kiedy znikną podrażnienia i zaczerwienienia. Kosmetolodzy wskazują, że najlepszym momentem jest wykonanie peelingu po 3-4 dniach od usunięcia podrażnienia. Peeling przyspieszy naturalny proces złuszczania naskórka, a tym samym pomoże szybciej odzyskać mu gładkość i równomierną strukturę. Co więcej, zabieg ten pozwoli przedłużyć trwałość opalenizny.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});