Ewakuacja galerii handlowych w całej Polsce

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

14 lutego odbyła się ewakuacja galerii handlowych w całej Polsce, po tym jak otrzymano maila z informacją w jakim centrum handlowym znajduje się bomba. Służby zareagowały natychmiast. Sytuacja była o tyle trudna, gdyż z racji walentynek galerie handlowe przeżywały prawdziwe oblężenie.

Ewakuacja galerii handlowych w całej Polsce

14 lutego odbyła się ewakuacja galerii handlowych w całej Polsce, po tym jak otrzymano maila z informacją w jakim centrum handlowym znajduje się bomba
Ewakuacja galerii handlowych w całej Polsce/ Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

„Super Express” jak i również media lokalne, podały, że w piątek, w dzień walentynek 14 lutego ewakuowano klientów następujących galerii handlowych: Silesia City Center w Katowicach, Outlet Center, Felicity i galerii Vivo w Lublinie, Atrium Promenady w Warszawie, galerii Atrium Molo i Turzyn w Szczecinie, Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu, a także Atrium Copernicus w Toruniu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dziennik Wschodni przekazał informację, że mail mówiący o podłożeniu ładunków wybuchowych w galeriach handlowych w całej Polsce przyszedł około godziny 16:00. Służby postanowiły nie bagatelizować tej informacji, dlatego rozpoczęto masową ewakuację.

„Gazeta Wrocławska”, przekazała, że autor wiadomości miał opisać że w
galerii jest bomba, która „zaraz wybuchnie”.

Otrzymano maila, jednak nie wiedziano gdzie naprawdę jest bomba – relacja z Bydgoszczy

Również w Bydgoszczy sytuacja była napięta, gdyż tam ewakuowano aż trzy galerie handlowe. Podkomisarz Lidia Kowalska z KWP z Bydgoszczy poinformowała, że postanowiono sprawdzić centra handlowe po wystąpieniu informacji o możliwym podłożeniu ładunków wybuchowych. Na szczęście doniesienia okazały się jednak nieprawdziwe.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Ostatecznie w Bydgoszczy konieczne było sprawdzenie czterech galerii handlowych. W żadnej z nich nie stwierdzono niebezpieczeństwa dla klientów i pracowników, o którym informowano w anonimowych mailach przesłanych do zarządzających tymi obiektami”

– przekazała podkomisarz Kowalska.

Zobacz również: Owsiak nie wytrzymał! Wtrącił się w sprawę Lichockiej – tak ostro jeszcze nie było

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ewakuacja w Bydgoszczy spowodowała znaczne utrudnienia w poruszaniu się po mieście z racji na przypadający tam szczyt komunikacyjny. Po zakończonej przez służby akcji, sytuacja wróciła do normy dopiero około godziny 21.

14 lutego ewakuacja w całej Polsce objęła kilka tysięcy osób. Przebiegały bardzo sprawnie. Służby postanowiły nie bagatelizować zagrożenia. Również tego, że w którymś centrum handlowym może znajdować się bomba. Do mediów została przekazana informacja, iż żadne z doniesień nie okazały się prawdą.

Źródło: Interia.

ZOBACZ TAKŻE:

Anna Lewandowska zaskoczyła fanów zdjęciem na Insta

Świat nauki wstrzymał oddech: wynaleziono lek na raka?

Niesamowite! Takiej pary w „TzG” nikt się nie spodziewał

Tak powstają frytki w McDonalds! Gdy to zobaczysz – już więcej nie zjesz (wideo)

Francuz pokazał nagranie z Polski. Dziś to hit internetu! (wideo)

Roznerski wziął ślub? Tym zdjęciem zdradził tajemnicę

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →