Francuzi publicznie zaatakowali Polskę i Węgry! Takiego bełkotu dawno nie słyszeliście

Europa Zachodnia martwi się, że Polska i Węgry odrzucą wspólne wartości UE w takich kwestiach jak państwo prawa, swoboda wyrażania opinii i polityka migracyjna – powiedział Francois de Rugy w Bundestagu.

– Wszystko zawsze zaczyna się od odrzucenia obcych, potem są odrzucani inni – powiedział Francois de Rugy, przewodniczący francuskiego Zgromadzenia Narodowego podczas sesji plenarnej Bundestagu w Berlinie z okazji 55. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego.

– Populizm rozbija społeczeństwa i na końcu obraca w perzynę demokracje – ostrzegał. Za tę wypowiedź przewodniczący francuskiego parlamentu otrzymał brawa od wszystkich klubów poselskich w Bundestagu z wyjątkiem klubu prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD).

– Populizm i nacjonalizm zagraża wszystkim narodom europejskim – zaznaczył Francuz w swoim wystąpieniu w języku niemieckim.

Nie wymieniając państw z nazwy, Francois de Rugy powiedział, że także w Europie „niektóre państwa stają się dyktaturami i nieliberalnymi demokracjami”. To wtedy dodał, że Europa Zachodnia martwi się, że głównie państwa wschodnioeuropejskie jak Polska i Węgry odrzucą wspólne wartości Unii Europejskiej w takich kwestiach jak państwo prawa, swoboda wyrażania opinii i polityka migracyjna.

Szef niemieckiego MSZ: kwestia reparacji uregulowana pod względem prawnym

Bundestag i Zgromadzenie Narodowe przyjmą wspólną rezolucję ws. zacieśnienia współpracy obu parlamentów. W tym roku ma być także wypracowany nowy traktat bilateralny

Poniedziałkowe sesje plenarne niemieckich i francuskich parlamentarzystów w Berlinie i w Paryżu odbywają się z okazji 55. rocznicy podpisania Traktatu, który stał się podstawą współpracy Niemiec i Francji oraz filarem integracji europejskiej.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →