Horror w Koszalinie! 5 nastolatek zginęło w „escape room’ie”. Potworna śmierć

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Potworna tragedia w Koszalinie. W parterowym pawilonie, w którym mieścił się tzw. Escape Room, zginęło pięć młodych osób. To nastolatki, które świętowały urodziny jednej z nich. Jak poinformował w rozmowie z TVN24 szef MSWiA Joachim Brudziński, ofiary miały ok. 15 lat. To przybliżony wiek. Wiadomo, że jedna z nastolatek była pełnoletnia. Ciężko ranny został mężczyzna, który walczy o życie w szpitalu!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Do tragedii doszło podczas prywatnej imprezy w tzw. Escape roomie przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie. Escape room to pomieszczenie, w którym zostaje na pewien czas zamknięta grupa osób, by rozwiązać szereg zagadek logicznych i uwolnić się.

Co dokładnie się stało, tego policja ani strażacy nie ujawniają. Nam udało się ustalić, że ok. godz. 17:30 w jednym z dwóch pomieszczeń escape roomu doszło do pożaru. Wiemy, że dziewczyny były uwięzione w lokalu składającym się właśnie z dwóch pomieszczeń. Gdy w jednym z nich zaczęło się palić, dziewczyny przebywały w drugim, w którym było dużo dymu. W pierwszym pomieszczeniu pracownik escape roomu próbował gasić płomienie. Nie udało mu się. To on przeżył pożar, ale jest w ciężkim stanie. Nastolatki przebywające w drugim pomieszczeniu zginęły. Wiemy, że nie miały oznak spalenia, więc prawdopodobnie zmarły na skutek zatrucia oparami.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak udało nam się dowiedzieć, były tam z okazji urodzin jednej z nich. Wybuch pożaru zaskoczył uczestniczki zabawy, nie zdołały uciec.  – W środku, w pokoju zagadek, było sześć osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło tam do wybuchu butli gazowej i stąd pożar, ale dokładne przyczyny i szczegóły pozwoli ustalić dochodzenie. Na tym etapie nie możemy, z uwagi na dobro rodzin, udzielać więcej informacji. Proszę zrozumieć, że to bardzo trudna sytuacja dla wszystkich, wielki dramat; rodziny i bliscy zostaną objęci pomocą psychologiczną – powiedziała podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka komendy policji w Koszalinie.

Złe opinie o lokalu

Dlaczego drzwi nie otworzył nikt z obsługi? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Jak wynika z recenzji na stronie facebooka tego miejsca, pomieszczenia, w których zamykano uczestników zabawy, mieściły się w garażowej dobudówce 3-kondygnacyjnego budynku. Garaże zostały przerobione na escape roomy. Przybudówka nie jest podłączona do miejskiej sieci grzewczej, ale jest ogrzewana piecem gazowym na butlę. „Miejsce zimne i śmierdzące gazem” – napisała pani Anna, która odwiedziła to miejsce, na usuniętej już stronie FB koszalińskiego escape roomu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy to właśnie gazowa butla z pieca eksplodowała? Prawdopodobnie tak. Jak szybko obsługa escape roomu zorientowała się, że doszło do tragedii i czy rozpoczęła natychmiastową akcję ratowniczą? Na te pytanie będą starali się odpowiedzieć śledczy.

Wieczorem przed budynkiem gromadzili się zrozpaczeni krewni ofiar. Nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Na miejsce przyjechali psychologowie oraz duchowny.

Kondolencje rodzinom ofiar złożył prezydent Andrzej Duda i szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister poinformował także o rozpoczęciu kontroli w tego typu obiektach w całej Polsce.


window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →