Polska daje przykład Europie. Zrobiliśmy to jako pierwsi

Koronawirus w Polsce, piłka nożna: Ekstraklasa podała własnie nowy termin, w którym dokończone zostaną rozgrywki Ekstraklasy, prezes potwierdza.

Czytaj też: Boris Johnson na intensywnej terapii, nowe informacje o stanie zdrowia

Specjalnie dla portalu Interia, wywiadu udzielił prezes Ekstraklasy Marcin Animucki.

– Mamy przygotowany wstępny kalendarz, który przewiduje restart na ostatnią dekadę maja. Jeśli nie będziemy mogli wtedy wznowić ligi, a dopiero tydzień lub dwa tygodnie później, to również powinno się dokończyć sezon – powiedział Interii prezes Ekstraklasy SA

Dalej w rozmowie zaznaczył, że wciąż oczekują na zatwierdzenie innowacyjnego pomysłu dokończenia 11 kolejek , jednakże ma nadzieję, ze wszystko pójdzie po jego myśli.

Koronawirus a Ekstraklasa

Według tego co zostało powiedziane, rozgrywki aby móc je dokończyć musza zostać wznowione pod koniec maja, maksymalnie w pierwszej dekadzie lipca.

Na pytanie, a co z kibicami, prezes nie miał dobrych wiadomości.

– Moim zdaniem musimy być przygotowani, że te pierwsze mecze odbędą się bez kibiców. A później, w zależności od sytuacji zdrowotnej w kraju, zapewne z mniejszymi obostrzeniami. – powiedział w rozmowie.

Zobacz również: PiS przegrywa głosowanie. To koniec rządu Morawieckiego?

Na tym jednak nie kończy się praca zarządu Ekstraklasy SA, bowiem jako pierwsi w Europie wprowadzili uchwałę umożliwiająca obniżenie piłkarzom pensji o 50%. Umożliwi to utrzymanie klubów piłkarskich niezadłużonych. W wielu przypadkach również może uchronić przed bankructwem.

– Mimo że z dużymi oporami, wprowadziliśmy pierwszą w Europie uchwałę, która stwarza klubom możliwość obniżenia pensji piłkarzom o 50 procent, dopóki nie wrócimy do rozgrywania meczów z udziałem kibiców. Liczyliśmy na to, że również PZPN podejmie uchwałę, która ułatwi działanie klubom, ale i bez tego kluby z sukcesem podejmują rozmowy z zawodnikami.

– powiedział prezes Animucki dodając, że z tej możliwości skorzystała już Wisła Kraków, Pogoń i Wisła Płock.

Źródło: Interia

Koronawirus w Polsce, piłka nożna: Ekstraklasa podała własnie nowy termin, w którym dokończone zostaną rozgrywki Ekstraklasy, prezes potwierdza
Koronawirus w Polsce, piłka nożna: Ekstraklasa podała własnie nowy termin, w którym dokończone zostaną rozgrywki Ekstraklasy, prezes potwierdza

Polecamy także:

Młynarskiej puściły nerwy! Nie ma zamiaru przestrzegać zaostrzeń?

Przybywa ofiar śmiertelnych i zakażonych – najnowsze informacje

Pacjent opublikował nagranie z polskiego szpitala. Koszmar

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

loading...

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →