Polska: Dziecko w szpitalu. Trwa dezynfekcja szkoły

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szpital w Szczecinie przyjął dziecko z Kołobrzegu z podejrzeniem o koronawirus. Dziewczynka niedawno wróciła z Indonezji. Wszyscy boją się, że wybuchnie epidemia. Czy koronawirus dotarł już do Polski?

„Do momentu wykluczenia koronawirusa u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, ta nie będzie czynna” – poinformowała prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„W sobotę w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację, że dziecko z kołobrzeskiej szkoły zostało przewiezione do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej celem wykluczenia występowania koronawirusa” – poinformowała Mieczkowska na specjalnej konferencji prasowej.

Czytaj też: Tak wyglądał tuż przed śmiercią: wyciekło zdjęcie Królikowskiego z domu opieki

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ponadto dodała, że od godzin porannych trwa bardzo szczegółowa dezynfekcja szkoły do której uczęszcza dziecko.

Koronawirus w Kołobrzegu? Dziewczynka trafiła do szpitala

„Zgodnie z procedurą i zaleceniami wojewody, inspektora sanitarnego szkoła ta do momentu wykluczenia występowania koronawirusa u dziecka nie będzie czynna” – powiedziała prezydent.

Dyrektor kołobrzeskiego sanepidu Jacek Ekk-Cierniakowski powiedział, że pełną jasność będziemy mieli po otrzymaniu wyników badań, których spodziewać się można we wtorek lub środę. , wyniki badań powinny być znane we wtorek lub w środę. Ponadto stwierdzono, że dziecko jest w stanie dobrym.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Władze uspokajają

„Uspokajam, wszystkie działania są podjęte w celu wykluczenia koronawirusa. Wdrażamy te wszystkie środki jako profilaktyczne. Nie ma żadnego zagrożenia w pozostałych szkołach” – oznajmił.

Wyjaśniono, że zamknięto szkołę ze względu na brak możliwości wyizolowania tylko jednej z klas.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Panika w Niemczech! Te zdjęcia przerażają

„Wiemy, z której klasy jest to dziecko. (…) Przez pięć dni od zakończenia ferii zimowych to dziecko uczęszczało do szkoły i dlatego, działając z wielką rozwagą, (…) podjęliśmy taką decyzję o zamknięciu szkoły do momentu wykluczenia wirusa” – powiedziała.

Rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego szpitala zespolonego w Szczecinie Mateusz Iżakowski potwierdza:

„Lekarze szpitala wojewódzkiego przeprowadzili badanie, z których wynika, że dziewczynka zachorowała na grypę. Jednak profilaktycznie pobrano od niej próbki, które zostaną przesłane do PZH” – stwierdził.

Szpital w Kołobrzegu przyjął dziecko z podejrzeniem o koronawirus. Wszyscy boją się, że wybuchnie epidemia. Czy koronawirus dotarł już do Polski?
Szpital w Szczecinie przyjął dziecko z Kołobrzegu z podejrzeniem o koronawirus. Jest obawa, że wybuchnie epidemia. Czy koronawirus dotarł już do Polski?

źrodło: Interia

Polecamy także:

Panika w Niemczech! Te zdjęcia przerażają

Włochy tracą kontrolę nad epidemią? Proszą o pomoc

Bijatyka na wiecu Dudy! W ruch poszły pięści

Musisz to zobaczyć! Kobieta z podejrzeniem koronawirusa nagrała przerażające wideo z izolatki

Anna Mucha o krok od wpadki- biust się wylewał

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →