Skandal! Laboratorium w Polsce miało błędne wyniki testów

Koronawirus w Polsce: Szokująca wiadomość, laboratorium w Zabrzu podawało błędne wyniki testów na koronawirusa, testy były wadliwe.  Takiej sytuacji raczej nikt nie mógł się spodziewać.

Czytaj też: Szef WHO nie ma wątpliwości: „Najgorsze dopiero przed nami”

Dziś media obiegła informacja o sytuacji,  która miała miejsce z jednym z laboratoriów w Zabrzu. Okazuje się,  że być może doszło tam do pomyłki z powodu,  której liczba osób zakażonych na koronawirusa została poważnie zawyżona.

Szpital wykonywał badania na obecność COVID-19 u personelu i pacjentów szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Sytuacja jest bardzo poważna.

Laboratorium w Zabrzu podało błędne wyniki na obecność COVID-19 (koronawirus)

Wszystkie próbki, które są w zabrzańskim laboratorium, mają być w trybie natychmiastowym przekazane do Państwowego Zakładu Higieny. W centralnym i najbardziej referencyjnym laboratorium w Polsce mają być jeszcze raz przebadane przez specjalistów.

W całej sprawie chodzi przede wszystkim o ustalenie tego, z jakiego powodu próbki pobrane od tych samych osób najpierw dały wynik pozytywny, a potem negatywny. Wszystko miało mieć miejsce w bardzo krótkim czasie.

Mowa tu o 73 próbkach, które pod koniec zeszłego tygodnia w niedzielę zostały dopisane do rekordowego bilansu aż 545 przypadków zakażeń. Na ten czas ministerstwo zdrowia zawiesiło współpracę  z laboratorium z Zabrza.

Zobacz również: Nowe objawy koronawirusa. Szokujące ustalenia lekarzy

Jeszcze nie prostujemy tego wyniku. Tam były 73 próbki pozytywne. Laboratorium zostało zawieszone w wykonywaniu usług na rzecz państwa. Zostało zobowiązane do przekazania wszystkich swoich próbek do Państwowego Zakładu Higieny” 

oświadczył rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Na ten moment w Polsce stwierdzono 10034 przypadki zakażeń na COVID-19. Z tej puli osób śmierć poniosło 404 osoby. Z kolei 1513 uznano za wyleczonych. 

Koronawirus w Polsce: Szokująca wiadomośc, laboratorium w Zabrzu podawało błędne wyniki testów na koronawirusa, testy były wadliwe
Koronawirus w Polsce: Szokująca wiadomośc, laboratorium w Zabrzu podawało błędne wyniki testów na koronawirusa, testy były wadliwe/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Wybory nie w maju? Gowin podał odpowiednią datę

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Gates już wie kiedy będzie szczepionka. To jakiś żart?

Zobacz również:

Jest przełom! Czy jest już lek na koronawirusa?

W Polsce nie wystarczy karetek i ratowników. Wstrząsające dane

Epidemiolog o koronawirusie: potwierdził przerażające dane

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →