Nowe zaostrzenia w Polsce już obowiązują! Jeżeli je złamiesz, słono zapłacisz

Koronawirus w Polsce: W walce z COVID-19 od dziś panują nowe zaostrzenia, w tym między innymi zakaz wychodzenia z domu bez potrzeby, kogo ograniczenia nie dotyczą?

Czytaj też: Nie żyje ksiądz który oddał innemu choremu swój respirator

Dnia 24 marca 2020 roku w Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące stanu epidemii. Wprowadzono kolejne, nowe zaostrzenia w Polsce, które obowiązują od dziś.

Nowe zaostrzenia w Polsce obowiązujące od 25 marca 2020 r.

Wskazano, że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia bieżącego roku jest całkowity zakaz przemieszczania się z pewnymi wyjątkami. Wśród nich wskazano m.in. wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenie działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym; zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług – czytamy na stronie PAP.

Zobacz również: Wielka Brytania użyła drastycznych środków koronawirusem

Kogo również ograniczenia nie dotyczą? Ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonujący świadczenia w walce z koronawirusem są zwolnieni z odpowiedzialności za złamanie powyższych zasad. Jednakże tylko wtedy gdy aktualnie udzielają się w ramach wolontariatu.

Potwierdzono również, że osób uczestniczących w obrzędach religijnych na zasadach wskazanych w Dzienniku Ustaw podobnie nie objęto ograniczeniem.

Czytaj także: Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.   

W transporcie publicznym zastosowano zasadę „co drugiego miejsca siedzącego”. Oznacza to, że w tramwaju czy autobusie może być zajęte tylko co drugie miejsce siedzące.

Za niedostosowanie się do zasad i nowych reguł przewidziano mandaty oraz grzywny w wysokości od 500 do nawet 3 tysięcy złotych.

Koronawirus w Polsce: W walce z COVID-19 od dziś panują nowe zaostrzenia, w tym mi zakaz wychodzenia z domu bez potrzeby, kogo ograniczenia nie dotyczą?
Koronawirus w Polsce: W walce z COVID-19 od dziś panują nowe zaostrzenia, w tym mi zakaz wychodzenia z domu bez potrzeby, kogo ograniczenia nie dotyczą?

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →