Od jutra otwarte galerie handlowe. Zobacz zasady

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Od jutra będą otwarte galerie handlowe, to kolejny etap programu „odmrażanie gospodarki„. Obostrzenia w Polsce mają być stopniowo znoszone.

Polecamy również: Niemcy wyszli na ulice! Do akcji wkroczyły służby

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kolejny etap odmrażania gospodarki przed nami. Teraz znoszenie obostrzeń ma objąć również wielkopowierzchniowe miejsca takie jak przede wszystkim centra handlowe. W tej sytuacji Ministerstwo Rozwoju przy otwarciu centr handlowych podjęło decyzję o zastosowaniu pewnych restrykcji, do których mają obowiązek się stosować właściciele sklepów oraz klienci.

Z powodu wprowadzania w życie kolejnego etapu odmrażania gospodarki Ministerstwo Rozwoju w porozumieniu z GIS i przedstawicielami zainteresowanych środowisk opracowało zasady postępowania dla poszczególnych branż. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Od jutra otwarte galerie handlowe

W tym gronie znajdują się przede wszystkim centra handlowe, galerie oraz również znajdujące się w nich strefy gastronomiczne. Od 4 maja sklepy będą czynne z wyłączeniem: stref aktywności fizycznej (siłownie, sale i place zabaw, parki trampolin), stref gier, kin oraz wysp handlowych.

Klienci będą zobowiązani do zajmowania co drugiego miejsca na parkingach. Z kolei w sytuacji braku takiej możliwości zaleca się zastosowanie bezpiecznego odstępu.

W sklepach klienci i obsługa są zobowiązani do stosowania odstępy wynoszącego dwa metry. Z kolei punkty gastronomiczne mogą prowadzić sprzedaż jedzenia wyłącznie na wynos. Ministerstwo zaleca także wprowadzenie odpowiedniej organizacji pracy pracowników z uwzględnieniem systemu zmianowego i rotacyjnego oraz niezbędnej rezerwy kadrowej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Należy ograniczyć do niezbędnego minimum spotkania i narady wewnętrzne. Spotkania powinny być prowadzane przy otwartych oknach, z zachowaniem rekomendowanych przez służby sanitarne odległości między osobami (minimum dwa metry). W miarę możliwości lepiej wybierać kontakt telefoniczny i/lub mailowy

czytamy.

Ministerstwo zwraca również uwagę na odstępy w sklepach.

Polecamy także: Czesi wprowadzili „inteligentną kwarantannę”- Co to jest?

W każdej strefie na jedną osobę powinno przypadać min. 15 m kw. Osoby stojące w kolejce powinny stać w dwumetrowych odstępach. W utrzymaniu odpowiedniego dystansu powinny im pomóc umieszczone w widocznych miejscach wskazówki (naklejki na podłodze lub stojące znaki)”

uściślono.

Od jutra będą otwarte galerie handlowe, to kolejny etap programu "odmrażanie gospodarki". Obostrzenia w Polsce mają być stopniowo znoszone
Od jutra będą otwarte galerie handlowe, to kolejny etap programu „odmrażanie gospodarki”. Obostrzenia w Polsce mają być stopniowo znoszone/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy również:

Rosati straciła pracę! Wszystko przez ujawnienie szokującej prawdy

Gessler zaniemówiła ze szczęścia! Nie uwierzycie

Polecamy również:

Szok! Żona Pawła z „Rolnik szuka żony” szczerze o aborcji

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →