Ostrzeżenie IMGW: Stan zagrożenia zdrowia i życia

IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia dla sześciu województw: Czeka nas bardzo silny wiatr, a jego 1 stopień oznacza możliwość wystąpienia zagrożenia dla zdrowia i życia. W takiej sytuacji Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne ostrzeżenie dla sześciu regionów kraju, które mogą być najbardziej dotknięte jego działaniem. Czy jest się czego obawiać? Jaka będzie pogoda na marzec?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie na środę przed silnymi wiatrami na północnym wschodzie, Wybrzeżu Gdańskim i południu kraju. W porywach wiatr może osiągać prędkość sięgającą nawet do 80 km/h.

Pogoda na marzec: Ostrzeżenie IMGW 1 stopnia

Według Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej nad Polskę nadciąga silny wiatr,  który niesie ze sobą zagrożenie dla zdrowia i życia. Chodzi przede wszystkim o obszar całego woj. warmińsko-mazurskiego, północnych powiatów woj. podlaskiego, części powiatów woj. pomorskiego oraz części woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. To właśnie w tych częściach Polski wiatr może osiągnąć prędkość do 80 km/h. Zalecana jest ostrożność i zabezpieczenie mienia zagrożonego działaniem silnych powiewów wiatru.

Warto zaznaczyć,  że ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej. Wynika zatem z niego, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.  Mogą one powodować przede wszystkim straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia dla ludzi.

Czytaj też: Lemieszewski z Big Brother nabija się z Polaków- nie do wiary co powiedział o koronawirusie

W najbliższym czasie należy spodziewać się również niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Według informacji podanej przez Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej dzisiejsza pogoda może:  „niekorzystnie wpływać na nastrój i sprawność psychofizyczną. U osób wrażliwych na bodźce meteorologiczne możliwe jest pogorszenie samopoczucia z objawami niepokoju; u meteoropatów dolegliwości bólowe mogą nasilić się”.

Pogoda na marzec: IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia dla sześciu województw: Czeka nas silny wiatr, możliwość wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia
Pogoda na marzec: IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia dla sześciu województw: Czeka nas silny wiatr, możliwość wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia

Źródło: Interia

Polecamy także:

PILNE! Rząd podjął drastyczną decyzję w związku z koronawirusem

Wiceminister zdrowia zarażona koronawirusem

Koronawirus w Polsce: Najnowsze informacje. Kolejny pacjent w stanie ciężkim

To może Cię również zainteresować:

Pilne orędzie Andrzeja Dudy: „Sytuacja jest poważna”

Stockinger został odizolowany! Niepokojące doniesienia

Tak naprawdę zaczęła się jej kariera. Roxie szczera jak nigdy

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →