Wałęsa odleciał! Chce wchłonięcia Polski przez Niemcy

Lech Wałęsa, były prezydent i ikona części opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna) niedawno udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu w mediach. Były lider Solidarności wypowiedział się między innymi na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej wokół Polski oraz na świecie.

Były lider Solidarności skomentował również aktualne funkcjonowanie najważniejszych organizacji międzynarodowych łącznie z ONZ oraz NATO. Była głowa państwa wypowiedział się także na temat relacji między Polską a Niemcami. Jego słowa wywołały burzę.

Czyta też: Sensacja! Polak na cztery lata w Liverpoolu

Lech Wałęsa udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu

Lech Wałęsa od lat nie przestaje zaskakiwać opinię publiczną swoimi wypowiedziami. W jednym z wywiadów były lider Solidarności wypowiedział się na tematy związane z obecną sytuacją na świecie i wokół Polski. Były prezydent w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS powiedział między innymi, że: „Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa”. Słowa polityka wywołały falę licznych kontrowersji.

Zobacz również: Jackowski szokuje. Zdradził kto wygra II turę wyborów

Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur. Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach” – stwierdził Wałęsa.

Były prezydent odniósł się także do relacji z Rosją.

Niestety nie można ich nazwać dobrymi – ocenił. Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoitłumaczył.

Lech Wałęsa, były prezydent i ikona części opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna) niedawno udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu
Lech Wałęsa, były prezydent i ikona części opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna) niedawno udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu

Źródło: Gazeta Prawna

Polecamy także:

Szokujący wyrok w sprawie maseczek! Teraz wszystko się zmieni?

Rafał Trzaskowski pokazał jak mieszka. Kamera uchwyciła jeden szczegół

Wiśniewskiemu puściły nerwy! Powiedział co sądzi o wyborcach

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →